Renkli salon dekorasyonu! Bu oda gökkuşağının altında gibi hissettiriyor

Adeta renk ve desen yağmuruna tutulan bu salon, güneşli parlak bir yaz günü çıkan gökkuşağının altındaymışsınız hissi yaratıyor.

33 METREKARELİK SALON GÖKKUŞAĞI RENKLERİNDE

Elmas Kıran’ın İstinye’deki evinin salonundayız. Yaklaşık 33 metrekarelik salon gökkuşağının bütün renklerini içerisinde taşıyor:

“Renkleri çok sevdiğim için salonumda hoşuma giden renkleri bir arada bolca kullanmak temel fikrim oldu. Farklı stildeki ürünlerin birbiriyle karışmasını da seviyorum. Bu sebeple mobilya seçimlerimde, tarzların birbiriyle uyumu değil de oluşturdukları zıtlık içindeki bütünlükleri daha çok hoşuma gidiyor. Ayrıca bazen bir eşyanın dokusu, rengi veya bir ayrıntısı ya anılarımda tatlı bir ize dokunur ya da hayalime, işte o zaman benimle bütünleştiğini hissederim. Mesela, mor koltuğum, çocukluğumda annemin taşınmak zorunda kalınca elinden çıkardığı koltukları hatırlatıyor bana, ayrı severim.”

Mor kanepe ve berjer, yemek masası ve sandalyeleri İstikbal Mobilya’dan alınmış. Sarı koltuk ile büfe ve orta sehpa, özel yaptırılmış.

MASA VE SANDALYELER YENİLENDİ

Mobilyaları kendi kullanımına göre şekillendiren ev sahibi, uzun yıllar önce alınan masa ve sandalyeleri yenilemiş. Masa boyanmış, sandalyelerin kılıfları değiştirilmiş. Fon perdelerde kadife dokusu, mor ve turkuaz renklerde tercih edilmiş.

Yemek bölümünde, duvar ölçüleri tül ve fon perde ikilisine uygun olmadığı için renkli stor perde kullanılmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR ELMAS KIRAN

Tavan renkli boyanır mı? Bu örnekler ilham verici!

Renkli ev dekorasyonu için pratik öneriler