Renkli parizyen bir bahçe

Fransız stilini anlatan en iyi detaylardan biri ferforjedir ve biz de tam olarak öyle bir bahçedeyiz . Sanatsal bir zarafetle sarmalanan bahçe bir renk cümbüşü içinde karşılıyor konuklarını…

İstanbul Yeşilyurt’ta mütevazi ve stil sahibi bir bahçe katı burası. Upuzun ağaçlarla çevrelenen alanı, dışarıdan bakıldığında fark etmek imkansız. Bu sebeple içine girdiğimizde bizi çok şaşırtıyor. Sahibinin sanata olan düşkünlüğünü büyük bir ustalıkla anlatıyor. Taş boyamalarI seramik ve tablolar… Her yerde el emeği göz nuru detaylar var.
Ev sahibesi Zerrin Kubilay aslında bir avukat. İstanbul Hukuk Fakültesi’nin bitirip stajyer avukatlığını da  tamamladıktan sonra mesleğini yapmamaya karar veriyor ve uluslararası uçuş hostesi oluyor. Seyahate olan  aşkı ağır basıyor ve tam 25 yıl boyunca dünyanın pek çok yerine seyahat etme imkanı böylelikle kendiliğinden geliyor.
Sanata olan ilgisi ise bir aile geleneği. Ailede herkes az çok sanatın bir dalıyla ilgileniyormuş. Emekli olduktan sonra dikiş, resim, seramik gibi pek çok sanat dalıyla ilgilenmeye başlıyor.

Yuvarlak masa sohbetleri
Ferforje mobilyalar bundan tam 30 yıl önce Bakırköy çarşıdan alınmış. Ferforje kanepe ise bir demir ustasının elinden çıkma. Üzerlerindeki yastıklar Zerrrin Hanım’ın imzasını taşıyor. Çay takımının bir kısmı tam 20 yıl önce Tokyo ve Paris’ten alınmış.

 Yastıklar
Zerrin Hanım dekoratif yastıklarıyla bizi şaşırtıyor.
Bahçedeki tüm yastıklar ona ait.
Özellikle ortancalara olan merakı onu
hem tekstillerde hem de tablolarında
bu deseni çalışmaya itmiş.