Önce-sonra: Düşük bütçe ile eski mutfağın şık dönüşümü

Döşeme, tezgah, duvar veya dolaplarda büyük bir değişiklik yapmak istiyor ancak bütçenizi çok zorlamak istemiyorsanız, soyma ve yapıştırma kaplamalarını düşünün. Ana görüntüyü bozmadan, büyük bir değişiklik yaratabilirler – ayrıca kalıcı değildirler ve bu nedenle genellikle kiracı dostudurlar.

Soyma ve yapıştırma dünyası bugünlerde duvar kağıdının ötesine geçiyor; özellikle zeminler için inanılmaz derecede inandırıcı ahşap görünümlü ve fayans seçenekleri var ve dokulu bir işlem için 3D soyma ve yapıştırma bile satın alınabiliyor.

BÜYÜK DEĞİŞİM

Kiracı (ve sanatçı!) Kristy Kay ( @kristysketch ) ve ortağı, kaplamaların gücü sayesinde mutfaklarında büyük bir değişiklik yarattı ve bir zamanlar boş olan alanı tamamen değiştirdi.

Evleri 1956’da inşa edilmişti, ancak “[önceki ev sahipleri] 90’larda biraz iyileştirme yapmaya çalışmış ve zeminleri ucuz, çirkin bej bir vinil karoyla değiştirmişlerdi” diyor Kristy. “Orijinal dolaplar dağınık bir şekilde koyu kahverengiye boyanmıştı ve bazı bölgelerde soyulup yontulmuşlardı. Bir çeşit kaplama vardı, ama gri ve kirli görünüyordu.

Hem yaratıcı hem de Kristy ve ortağı, alana biraz daha kişilik kazandırmak istedi. Kristy, “Karanlık, pis evin akıl sağlığıma zarar verdiğini hissedebiliyordum” diyor. “’Ben’ gibi hissettiren bir mekanda olmaktan ne kadar enerji ve neşe alabileceğimi biliyorum.”

YAPIMI ÇOK KOLAY

Üç haftalık ve 500 dolarlık projeleri, döneme uygun malzeme ve renkleri seçerken “onlar” gibi hissettiren unsurları bir araya getirmekle ilgiliydi.

Zeminler için Etsy’den turuncu bir geometrik soyma ve yapıştırma karosu seçtiler . “Soy ve yapıştır yer karoları, paranızın karşılığını fazlasıyla alıyor. Kiracıları denemeye teşvik ediyorum.” diyor Kristy. “Kurulmaları çok kolaydı ve şimdi alana girdiğimizde mutlu hissediyoruz.”

Ayrıca set üstü ocağın arkasında beyaz soyma ve yapıştırma fayansları kullandılar, ancak Kristy onları daha retro bir estetikle değiştirebileceğini söylüyor.

Tezgah arasına da deniz mavisi bir kaplama yapıştırıldı.

Dekora gelince, Kristy’nin çözümleri orada da bütçe dostuydu, çünkü birçoğunu ikinci el satın aldı. Daha modern pirinç çubuklar için dolap çekmecelerini değiştirdi ve ayrıca perdeleri elle boyadı ve alana uyacak şekilde değiştirdi. 

Kristy “Yeni mutfağımıza aşığım!” diyor. “Renkler bana neşe veriyor ve öğleden sonraları ışığın perdelerden süzülme şekli beni gülümsetiyor…”

90’lardan kalma eski mutfağa bohem dokunuş!