Renklerle ısıyı arttırın

Yanık turuncudan tatlı mora uzanan, doğanın yalın tonlarını barındıran bir bozkır hayal edin. Bazen sadece birkaç renk içinizi ısıtmaya yeter.

DRAMATİK BİRLİKTELİKLER: Renklerin mevsimi olmaz elbette, ama nefti yeşil, mürdüm, gece mavisi gibi tonları kırmızı, hardal sarı ve gri ile kullanarak sıcak bir kış salonuna imza atabilirsiniz.

DERİN KAHVE: Yeşille kahvenin muhteşem birleşimini gözler önüne seren uçsuz bucaksız yaylalarda hava ne kadar soğuk da olsa renklerin uyumu içinizi ısıtır. Kahverenginin koyudan açığa uzanan tonlarını yeşilin yanı sıra açık krem ve turuncu ile de kullanabilirsiniz. Yünlü ekose kumaşlar da etkiyi pekiştirir.

YANIK TURUNCU: Bozkırların en harika, sonbaharın en çarpıcı rengi turuncunun yanık tonu mekanları tek başına da ısıtmaya yeter. Ancak rengin yüksek enerjili etkisini kırmak için beyaz, krem gibi açık bir baz ve gri, zeytin yeşili ve mavi gibi kontrast tonlarla dengeleyin.

BULUTLU EFEKTLER: Kış günlerinde gökyüzünün aldığı koyu ve karanlık tonlar kimi zaman dekorasyonda kullanıldığında mekanları ısıtan bir etki yaratabilir. İşin sırrı hangi malzeme ve tamamlayıcı renklerle kullanacağınızda gizli. Açık renk bir kanepeye yerleştireceğiniz koyu gri, kül rengi yastıklar romantik pembe ve pastel mavilerle atmosferi dingin ama sımsıcak kılar. Kalın yünlü kumaşlar, keçe gibi bol dokulu malzemelerle zenginleştirin.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Değişiklik yapmadan önce ona sorun

tuvalden-raflık

Tuvalden raflık yapımı – Videolu kendin yap tarifi