ramazan
ramazan

Ramazan sofralarının çok renkli ve en doğal halleri

Sofra kurmanın daha da anlamlı hale geldiği, daha bir özen gösterdiğimiz dönemlerden biri Ramazan… Baharı da en yoğun yaşadığımız bu ayda kuracağınız masalar için size önerimiz, renkli ya da natürel temalar…

RAMAZAN SOFRASI İÇİN SUNUM ÖNERİLERİ

  • Geleneksel servis tabaklarının biraz daha dışına çıkabilirsiniz. Çorbayı cam bardakta ikram edebilir, elmaları servis tabağı gibi kullanabilir ya da içi oyulabilen pek çok meyve ve sebzeyi tabak olarak değerlendirebilirsiniz.
  • Masanızın ortasında çiçek kullanabileceğiniz gibi mevsimin meyvelerinden de aranjmanlar yapabilirsiniz. Bu tarz aranjmanlar yenilebilir olduğu için sadece görsel olmakla kalmayıp herkesi çok mutlu edecektir.
  • Peçete sofraya şıklık katan bir detaydır. Üstelik desenli peçetelelerle pek çok sunum yapabilirsiniz. Örneğin çatal bıçak kılıfı, çiçek topu gibi…
  • Dekoratif kartlar ile servis tabaklarını renklendirebilirsiniz. Üstelik bu kartların üzerine günün menüsünü yazabileceğiniz gibi, onları isimlik gibi de kullanabilirsiniz.
  • Yemeğe gelen konuklarınıza teşekkür etmek için, ufak kağıtlara küçük bir mesaj yazıp peçetelere iliştirebilirsiniz. Bu kağıtları kurdelelerle bağlayıp peçete halkası olarak da değerlendirebilirsiniz.

ÇİÇEK DOLU RENGARENK MASALAR

Mevsimin renkli enerjisini sofralarınızda da hissetmek isterseniz neon renklerin cazibesinden, çiçeklerin ve tropik desenlerin gücünden ilham alabilirsiniz.

mellimello.com

SOFRAYA ÇİÇEKLİ ÜRÜNLER LAZIM!

Çiçekli servisler mutluluk pompalar. Yemek takımlarınızda olduğu kadar çiçek aranjmanlarına da yer verin.

Bernardo

Ramazan sofralarında da en çok tercih edilen içeceklerden biri olan çay için
birbirinden şık çay setleri mi? Harika olur.

Linens.

DOĞADAN GELEN İLHAMLA NATÜREL SOFRALAR

Ahşabın sıcaklığını modern çizgilerle, keten, pamuk gibi doğal tekstilleri dokulu yüzeylerle birleştiren natürel sofralar sade şıklıktan ödün vermeyenler için ideal.

AÇIKHAVA KEYFİ

Kahvaltı sofraları balkonlara, akşam yemekleri bahçelere taşınmaya başladı. Yemekleri, dostlarımızla ve ailelerimizle paylaşmanın zevkiyle güzelleşiyor sofralarımız. Natürel tonları mavinin en serin tonlarıyla birleştirebilirsiniz.

Ev yapımı vişne suyu tarifi – Vişne suyu nasıl yapılır?

https://www.evimdergisi.com.tr/ev-yapimi-visne-suyu-tarifi-visne-suyu-nasil-yapilir/