Pozitif enerji için

0

Yaşadığınız mekanlardaki negatif enerjiyi dışarıya atmak ve pozitife çevirmek için, yarı değerli taşlarla rahatlıkla uygulayabileceğiniz birkaç önerimiz var.

Kozmosta tedavi, şifa, ruhsal rahatlama, kendini tanıma, keşfetme gibi şifa yollarıyla ilgili birçok bilgi varken, zihinsel ve bedensel olarak rahatlatıcı bilgileri neden hala öğrenmedik demeyin. Hala sebebini bilemediğiniz, neden diye sorduğunuz sorular için bakın yarı değerli taşlar ne diyor? 

Evde kullanılabilecek taşlar
AMATİS: Evdeki negatif enerjiyi çeker. Fakat 3-4 günde bir yıkanmalı ve kendi kendine kurumalı. Cam kavanozun içine koyacağınız su ve kaya tuzu da aynı etkiyi yapar. Onu da 3-4 günde bir değiştirin.
BEYAZ: Kuvars kristalleri, negatifi nötürize etmek, evdeki enerjiyi dengelemek için küre şeklinde olmalıdır. Merdiven altına konulursa aşağıya inen enerjiyi dengeler.
YEŞİM: Yeşim taşı ve turkuaz taşların hemen hepsi bolluk ve bereket getirir.
AKİK TAŞI: Sağ kolunuzun üst kısmında bilezik gibi taşırsanız yaratıcılığınız için, üstünüzde taşırsanız başarı için…
PEMBE KUVARS VE AMATİS: Küvete koyun, 20 dk. bekletin, içine adaçayı yaprakları ilave edip, küvetin etrafında mum ve tütsü yakın ve 20 dk. küvette kalın. Arınma banyonuz hazır.
KIRMIZI TAŞ: Evinizdeki durağan enerjiyi hareketlendirir.
ÇÖL GÜLÜ TAŞI: Sakin enerji sağlar. Çok hareketli ve kavgalı ortamlar için ideal bir taştır.
KUVARS: Ucunu bilgisayara bakacak şekilde koyun. Manyetik enerjiyi engeller.
DUMANLI KUVARS: Barış taşı. Evde oluşturabileceğiniz kutsal köşenize koyabilirsiniz.
ZENGİNLİK KESESİ: Para kesesi; yeşil bir kesenin içine ay taşı, akik taşı ve kan taşı koyup evin dört tarafına yerleştirip, bir tanesini de yanınızda taşırsanız, bol para gelmesini dileyebilirsiniz.
MOR KESE: Yıldızı düşükler için bir kese; kuvars, apaçi ve ay taşı olmalı içinde.
TURUNCU KESE: Şans kesesi; yeşim taşı, solalit taşı. Özellikle iş görüşmelerine giderken yanınıza alabilirsiniz.
KUTSAL KÖŞE TAŞLARI: Yeşil kuvars, kristal, kyanit, amatis, gri taş… Bu taşlardan, evinizde en rahat ettiğiniz yerde bir köşe oluşturabilirsiniz. Dilek dileme köşesi ve dinlenme köşesi olarak değerlendirirken, aynı zamanda taşların pozitif enerjisinden yararlanmış olursunuz. 

Taşları kullanmadan önce yapmanız gerekenler
Bunları yapmadan taşları kullanmanın anlamı olmadığını biliyor muydunuz? Aldığınız taşı toprağa gömün, negatif enerjisi gitsin diye yıkayın. O gün kısa bir süre güneşte bırakın kendi kendine kurusun. Bir gece siyah kesenin içinde ay ışığında bırakın, dolunayda bırakılması tercihtir. Sebebi ise 4 elementi barındırması. Ertesi sabah sol elinizde enerjinizle yüklüyorsunuz sonra sağ elinize alıp ne için kullanmak istiyorsanız ona niyet ederek kullanabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.