Portatif nedir? Portatif ürünler ve özellikleri

Son güncelleme:

Portatif nedir? Portatif, kolay taşınabilen, katlanarak taşınabilir duruma getirilebilen ve seyyar anlamlarını taşır. Portatif ürünler ve portatif kelimesi ile ilgili tüm detaylara bu rehberimizden ulaşabilirsiniz.

PORTATİF NEDİR?

Portatif kelimesi, hem sıfat olarak hem de isim olarak farklı anlamlar taşıyan bir kelimedir. Sıfat anlamı taşınabilir demektir. Özellikle normalden daha hafif ve daha küçük bir boyutlara sahip olduğu için kolayca taşınabilir nesneler için bu sözcük kullanılır.

Örneğin portatif televizyon dendiği zaman taşınabilir bir televizyon anlatılmak istenir. Ya da bilgi teknolojilerinden örnek vermek gerekirse, bir yazılımın bir cihazdan veya sistemden başka bir cihaza veya sisteme taşınabilmesi de (transfer edilmesi), bu yazılımın taşınabilir olduğunu gösterir. Portatif kelimesinin birçok eş anlamlısı bulunmaktadır: taşınabilir, kolay taşınabilir, taşıması kolay, transfer edilebilir, hafif, kompakt, kullanışlı, kolay yönetilebilir gibi.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Mutfakta problem çözen 10 portatif ürün ve mutfak dolabı modelleri

ALANDAN TASARRUF ETMENİZİ SAĞLAYACAK TASARIM HARİKASI MOBİLYALAR

Binalar yükselirken daireler de küçülmeye başladı. Küçülen dairelere sığmak, eşyaları sığdırmak da bir hayli zorlaştı. Gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte mühendisler bu sorunsala kulak verdi ve alandan tasarruf etmenizi sağlayacak tasarım harika portatif mobilyalar geliştirdi.

Akıllı portatif mobilyalar sayesinde evler daha ferah, daha kullanışlı ve daha modern görünür hale geliyor.

AKILLI KOLTUKLAR

Mustang Akıllı Modern Köşe Koltuk – Evtalya

Akıllı mobilya kavramını hayatımıza ilk sokan ürün akıllı koltuklar oldu. Sürekli şarjı biten telefonları şarj edebilen, ihtiyaç duyduğumuz her an bize masaj yapabilen, tek tuş ile açılarak portatif yatak ve sehpa özelliklerini bize sunan koltuklar yaratıcı fikirler ile gelişmeye devam ediyor. Klasik bir çekyat olmanın ötesinde salonunuzu bir anda yatak odası haline dönüştürebilen portatif tasarımlar dahi mevcut.

AKILLI YATAKLAR

Hatem Home Mobilya

Tıpkı akıllı koltuklar gibi şarj ve masaj özellikleri bulunan akıllı yataklar, özellikle küçük odalara sahip evlerde çok daha farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Örneğin çalışma masasına dönebilen açılır kapanır duvar yatakları çocuk odalarını kullanışlı hale getirmek için ideal.

AKILLI DOLAPLAR

Banyonuzda sadece bir ayna gibi görünen, duvara gömülü dolaplar olduğunu hayal edin! Tüm kozmetik ürünleriniz orada güvenle kendine yer bulabilir. Hem de hiçbir dağınıklık yaratmadan… Dolap gibi görünen koltuklar, yataklar ve yemek masaları ise cabası…

Ekmeklik, Koçtaş.

Mutfakta problem çözen 10 portatif ürün ve mutfak dolabı modelleri