Polonyalı büyükanneden toz tutmayan temizlik spreyi tarifi! Artık sık sık toz almanız gerekmeyecek

Temizlik yaparken daha birkaç gün önce hatta belki sabah saatlerinde tozunu aldığınız bölgenin yeniden tozlandığını görmeniz mümkün. Bu durum, yaşadığınız bölgenin yola yakın ya da ormanlık bir alan olması ile artabiliyor.

Polonyalı büyükannesinin toz tutmayan temizlik spreyi tarifini veren Marlene Komar, toz alma sıklığımızı azaltmaya yardımcı olmak istiyor. İşte toz tutmayan sprey tarifi…

evde-tozlanmayı-önlemek-için

Polonyalı büyükanneye göre, evinizi mükemmel bir şekle sokmak için bir sürü temizlik malzemesine ihtiyacınız yok. Sıradan bir yüzey temizleyici yerine toz itici sprey kullanarak temizlik sürenizi yarı yarıya azaltabilirsiniz. Büyükannemin toz tutmaz sprey tarifini yeniden yaratmak için tek ihtiyacınız olan;

  • Sirke
  • Zeytinyağı
  • Biraz sabun

Spreyin bıraktığı kaplama, tozun yüzeylerden ve zemine düşmesine yardımcı olur, bu da tozlanması zor yerleri biraz daha az temizlemeniz gerektiği anlamına gelir.

TOZ TUTMAYAN SPREY NASIL YAPILIR?

Spreyi yapmak için 2 su bardağı su, kiri temizlemek ve dezenfekte etmek için 1 su bardağı sirke, cilalamak ve tozu daha uzun süre uzak tutmak için 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve ekstra temizleme gücü için bir veya iki damla bulaşık sabunu birleştirilir.

“Hepsini karıştırın ve en iyi sonucu almak için normal yüzey temizleyicinizin yerine kullanın. Büyükannem daha sonra bu karışımı eski bir sprey şişesine döker ve onu kahve masalarına kadar her şeyi silmek için kullanırdı.”

Bu sprey mucizevi bir şekilde tozları yok etmeyecek ancak yüzeyleri artık haftada bir değil, iki haftada bir silmeniz gerekecek.

Evde tozlanmayı önlemek için neler yapılabilir?

Önce toz mu alınır yoksa süpürülür mü? İşte yanıtı

Evinizdeki bilinmeyen tehlike: Ev Tozu!