Pastel renklerle dekorasyon nasıl yapılır? Feminen ve enerjik evler

Son güncelleme:

Mekana yumuşak ve feminen bir hava katmayı hep başaran pastel tonlar, tazelik veren enerjisiyle yaşam alanlarını dönüştürmeye hazır.

STİL ŞİFRELERİ

  • Pastel tonları gruplayarak kullanmaktan çekinmeyin. Her biri renk çarkından beyaza en yakın noktada olduğu için kontrastlar yaratmadan armonik bir görünüm elde etmenizi sağlar.
  • Ahşap panelleri pastel tonlarda boyayarak kendinize mükemmel bir fon yaratabilirsiniz. Havacı mavi, mine gibi tonlar ferahlatan enerjisiyle havadarlık katar.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Evde pastel renklerle dekorasyonu sevmek için 10 sebep

  • Sorbe tonlarını şeker pembe, boncuk mavi, güneş sarısı, fıstık yeşili gibi harekete geçiren tonlarla harmanlayabilirsiniz. Bu şekilde canlandırıcı bir görünüm elde edersiniz.
  • Duvarda panel etkisi için üçte bir ya da ½’lik kısmı farklı tonda bir pastel renge boyayabilirsiniz. Hatta bordür yapacaksanız farklı bir ton deneyebilirsiniz.
  • Mutlaka armonik geçişler yaratmak istiyorsanız bu oturma odasındaki renk kurallarını uygulayabilirsiniz. Moodboard’lar işinize yarayabilir. Ancak şart değil, internet üzerinden de kolaylıkla temin edebileceğiniz bir renk çarkını önünüze koyun ve bir renk belirleyin. Şimdi de bu rengin sol ve sağ yanındaki renklere bakın. Büyük parçalarda yalnızca bu renkleri tercih etmelisiniz. Su yeşili, bebek sarısı ve havacı mavi gibi komşu renkleri kullanarak ahenkli geçişler yaratırsınız.
  • Pastel ve çiçekli neden olmasın? Sulu boya etkisi, mini kır çiçeği desenleri sorbe tonlarına her zaman çok yakışır. Desensiz pastel tonlardaki yastıkları, çiçek desenleri, stilize desenler ya da kelebek ve bahar kuşları ile bezenmiş yastıklarla bir arada kullanarak zengin bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Canlandırıcı etki için yeşil yapraklara, tropik bitkilere ve taze çiçeklere yer açın. Yatak başınızda bir ağaç dalı ya da ahşap çubukla kır çiçeklerini asabilirsiniz.

Yatak odasında stil seçimi: Pastel odaya tropik dokunuşlar