Parke, duvar, kapı, renk uyumu ve parke modelleri

Ev dekorasyonunda en önemli parçalardan biri olan parke duvar ve kapı renk uyumu, iç mekanların estetik açıdan hoş ve uyumlu bir görünüm elde etmesi için oldukça önemlidir.

Doğru bir uyum yakalamak için parkelerin duvar, kapı, halı ve mobilyalarla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

1. Duvar ve Parke Uyumu
Alanların dekorasyonunu ön plana çıkaran duvarlar, parkeler ile uyum yakalayarak etkileyici bir görünüm oluşturabilir. Duvar ve parke uyumunun sağlanması için farklı yollara başvurabilirsiniz. Modern ve minimalist tarz dekorasyonlarda sıklıkla tercih edilen beyaz ve siyah parkeleri kullanırken canlı renk duvarlar ile kontrast yaratabilirsiniz.

Rustik ve romantik tarz dekorasyonlar için kahve tonlarından oluşan sıcak alt tonlu parkeleri; kiremit, turuncu, hardal gibi sıcak renkli duvarlarla bir arada kullanarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Parkeler ile bütünleşen zıt tonda duvarları tercih ederek renk uyumunu yakalayabilirsiniz. Kahve tonlarındaki parkeleri krem rengi duvarlar ile veya siyah parkeleri gri duvarlar ile beraber kullanabilirsiniz.

2. Halı ve Parke Uyumu
Ev tekstil ürünleri arasında yer alan halı, parkenin öne çıkmasını sağlayan parçalardan biridir. Halı seçiminde mobilya kadar parkenin de önemi vardır. Koyu renkli parkelere açık renk halılar seçerek denge sağlayabilir, dikkati hem halıya hem de parkelere çekebilirsiniz.

Kahve tonlu parkelerde doğal renklerin hakim olduğu halılar kullanılabilir. Krem rengi, bej, turkuaz, yeşil, haki, turuncu gibi renkler kahverengi parkeleri tamamlarken evin atmosferine de etki eder.

Açık renkli parkeler ise oldukça avantajlı seçeneklerdir. Her renge uyum sağlayan açık renk parkeler, genellikle modern ve minimalist dekorasyonlarda tercih edilir. Bu nedenle sade desenlerin hakim olduğu halıları seçmeniz dekorasyona katkı sağlar.

3. Mobilya ve Parke Uyumu
Göz yormayan ve şık bir dekorasyon için parke mobilya uyumuna dikkat edilmesi gerekir. Renk ve dokuların uyumunu yakalayarak şık bir alana sahip olabilirsiniz. Ahşap detaylardan oluşan mobilyaları tercih ediyorsanız mobilyanın doku ve renginin, parkeleri bütünlemesine özen göstermeniz tavsiye edilir. Aksi takdirde yorucu bir görünüm ortaya çıkabilir.

Koyu renk parke, iddialı bir seçim olarak öne çıkar. Koyu renk parke seçiminde tercih edeceğiniz mobilyaların açık renk olması gerekir. Modern ve çağdaş tarzda tasarlanan parçalar, evinizi çarpıcı bir görünüme kavuşturur.

Beyaz renkli parke seçimi, her renk ve tarz ile uyum sağlayan görünümden oluşur. Minimalist bir görünüm için tonsürton mobilyalar tercih ederek dekoratif eşyalar ile renklendirme yapabilirsiniz.

4. Kapı ve Parke Uyumu
Ev dekorasyonunun temelini oluşturan ve ahşap yapıya sahip olan iki parça kapı ve parkelerdir. Kapı ve parkelerin, renk ve doku açısından bütünlük sağlaması dekorasyon açısından son derece büyük önem taşır.

Parke ve kapı uyumunun yakalanması için üç farklı yöntem görülür. İki parçanın kontrast yaratan renklere sahip olması, alana modern bir hava katmanızı sağlar. Farklı tonların yer aldığı parkeleri tercih ettiğinizde renklerin birini kapı için kullanarak etkileyici bir bütünlük yaratabilirsiniz.

En sık kullanılan son yöntem ise parke ve kapının tamamen aynı renklerden oluşmasıdır. Kapı ve parke uyumunu sağlayarak evin dekorasyonu için temel adımı atabilirsiniz.

En İyi Parke Uyumu için AGT Parke Modellerini Keşfedin!

Kişisel özelliklerini yansıtarak özgün dekorasyonlar yaratmak isteyenler için sayısız seçenekten oluşan AGT parke modelleri özel koleksiyonları ile beğeni kazanır. Birbirinden farklı renk, kalınlık, boyut, desenden oluşan ve kaliteli materyalden üretilen laminat parke modellerini inceleyerek dekorasyona zeminden başlayabilirsiniz.

Parke modelleri arasında yer alan gri parke modelleri, modern ve şık iç mekan tasarımlarında sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Beyaz parke modelleri, ferah, modern ve şık bir iç mekan tasarımı isteyenler için ideal bir zemin kaplama seçeneği olarak dikkat çeker.

En Çok Tercih Edilen Parke Renkleri
Doğal yapısıyla öne çıkan derzli parke modelleri, en çok tercih edilen parke renkleri arasında bulunur. Pratik montaj olanağı sunan çevre dostu meşe parke ideal özellikleri ile öne çıkar. Effect Premium meşe parke, özel dokusu ve etkileyici tonları ile beğeni kazanır. Kolay temizlenebilen bu parke modeli, çizilme, aşınma, darbe ve güneş ışınlarına karşı son derece dayanıklı özelliklere sahiptir.

Bu bir reklamdır.