Pangaltı’da 85 metrekarede vintage yaşam

Ev turu: Pangaltı’da 85 metrekarede vintage yaşam

Ceylan Tüm ve Felix Gherardi Pangaltı’daki bu tarihi apartman dairesinde, modern ve vintage tarzın birleştiği bir yaşam alanı yaratmış.

Pangaltı’da 85 metrekarelik tarihi dokuya sahip bir apartman dairesindeyiz. Ceylan Tüm ve Felix Gherardi çiftinin yaşadığı bu ev, yüksek tavanları, ışığı ve hoş dokusuyla dikkat çekiyor.

TARİHİ DOKUSU OLAN BİR BİNA İSTEDİLER

Ev sahipleri buraya 2013 yılında taşınmışlar. Uzun süre Nişantaşı ve Cihangir’de yaşayan çift yine merkezi konumda ancak tarihi dokusu olan bir binaya taşınmak istemiş. İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Pangaltı, merkezi konumu ve sokaklarındaki yaşanmışlık nedeniyle onlara ev almak açısından oldukça cazip gelmiş.

“ESKİ HALİNE GETİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK”

“Eski ev sahibi biz taşınmadan 6 ay önce yenileme yapmıştı ancak ev eski dokusunu korur şekilde değildi. Biz, eski haline getirmek için elimizden geleni yaptık. 3 ay önce yenilenen kalorifer peteklerini bile eski tip petekler ile değiştirdik” diye anlatıyor Ceylan Hanım.

Özetle tüm evi elden geçirmiş ve sıfırdan yenilemişler. Tüm altyapı yenilenmiş ve kullanım alanları değiştirilmiş. Kullanım alanlarını artırmak için eski mutfak giyinme odasına dönüştürülmüş ve antre de açık mutfak haline gelmiş. Böylece yatak odalarının olabildiğince sade ve az eşya ile dolap olmaksızın kullanılması sağlanmış. Salon ve koridorun tuğla duvarları orijinal halleriyle bırakılmış. Bu da evin genel dekorasyonu ile harika bir uyum sağlamış.

Evde bol miktarda antikacılardan toplanan obje ve mobilya var. Tablolar genelde yurtdışı gezilerinde toplanan eserler. Deri koltuk ve okuma lambası Mudo Concept.
İnşaat sırasında salonda üzeri örtülmüş bir niş keşfedilmiş. Buradaki tuğlalara bakım yapılarak bu alan kitaplık olarak kullanmaya başlanmış.

Mutfakta kullanışlı bir alan sağlanmış. Oldukça çok zaman geçirdikleri bu alanda kaliteli malzeme kullanmaya özen göstermişler.

Yatak odasında kural; az eşya, dinlendirici renkler ve rahat bir uyku seti olmuş.

Koridorda bir soyunma odası yaptırılmış. Soyunma odasının kapıları oyma işçiliği ile dikkat çekiyor.

Banyoya ayrı bir odaymış gibi davranılmış ve banyo duvarlarına tablolar asılmış.

Ev turu: Resmini çizdiği küçük evin gerçeğini yaptı!