Panel duvar nedir
Panel duvar nedir

Panel duvar nedir? Odanızı panel duvarlarla yenileyin

Son güncelleme:

Panel duvar hakkında merak edilen soruların yanıtlarını veriyoruz. Eskiden duvarları genel anlamda korumak ve rutubeti engellemek için kullanılan paneller son dönemlerin dekoratif seçenekleri arasında adeta bir yıldız gibi parlıyor. İçinde olduğu mekanı çarpıcı bir şekilde dönüştüren panel duvarlarla evinize yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

PANEL DUVAR NEDİR?

Evlerin hem içinde hem de dışında karşımıza çıkan panel duvarlar, bulunduğu alanı dönüştürme konusunda kusursuz bir tercih. Mekanların çehresini tümden değiştirmeyi başaran ahşap paneller, aynı zamanda stil konusunda da iddialı sonuçlar elde etmenizi sağıyor.

Ahşap paneller özellikle trafiği yüksek olan alanlar için pratik bir tercihtir. Çünkü duvarlar çok sık kirlenir ve çizilir. Antre, merdiven ve koridor gibi alanlarda duvarları korumak için panel yaptırabilirsiniz.

Panel duvar nedir

NEDEN PANEL KULLANMALIYIM?

Paneller sadece dekoratif olmasının yanı sıra teknik olarak da pek çok sıkıntının üstünden gelebilir. Örneğin darbeli duvarları gizler, çirkin görünen kalorifer peteklerini ya da boruları saklamanızı sağlar. Prizler de benzer şekilde paneller sayesinde gizlenebilir. Ayrıca nem ve rutubet gibi sorunlara karşı da etkili bir çözümdür. Elektronik aletlerin kablolarını da bir düzene koymanıza yardımcı olur.

PANEL DUVAR ÇEŞİTLERİ

Masif ve MDF olarak panel duvar yaptırabilirsiniz. MDF biraz daha ekonomik bir tercih olabilir. Ancak en estetik görünümü her zaman için, hiç kuşkusuz masif seçeneklerle elde edebilirsiniz. Eğer banyo gibi ıslak hacimlerde kullanacaksanız üzerine mutlaka bir koruyucu uygulamanız gerekir.

panel duvar

NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİM?

Yapı marketlerde pek çok lambri seçeneği var. Ayrıca kendiniz de MDF kestirip kıl testere yardımıyla evde keserek yapabilirsiniz. Ancak doğal ahşap panel yaptıracaksanız bir usta ya da marangozdan destek almanız da fayda var.

DAHA EKONOMİK BİR ÇÖZÜM VAR MI?

Doğal ahşap panel yerine duvar kağıdı gibi alternatifler de tercih edebilirsiniz. Panel etkisi yaratan duvar kağıtlarını yapı marketlerden bütçenizi de sarsmadan alabilirsiniz. Ayrıca budaklı boyalarla da benzer bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu da nispeten ekonomik bir seçenek olacaktır.

PANEL DUVAR FİYATLARI

Ahşap panel yaptırmak isterseniz pek çok farklı bütçe seçeneği mevcut. Örneğin, yatak başınız için 1.50 m x 4 m ebatlarında 10 cm2’lik çıtalar halinde masif çam bir panel yaptırmak isterseniz, metrekaresini 350 TL.’ye; eğer meşe ağacından olsun isterseniz metrekaresini 700 TL.’ye yaptırabilirsiniz.

Duvar paneli nasıl yapılır?

Modern ve şık: Duş panelleri