Modern ve şık: Duş panelleri

Su sıçratmıyor, banyo alanının kesintisiz kullanımını sağlıyorlar. Yeni nesil duş panelleri hem çok pratik, hem de çok şık.

Duş paneli nedir? Duş perdesi ve plastik duş kabinlerine alternatif olarak geliştirilen genellikle duş teknesi, küvet ya da zemine sabitlenen, duş alırken suların sıçramasını engelleyen sisteme verilen ad.

Duş panelleri standart mıdır? Duş panellerinin çıtalı, çıtasız, yarım, bütün, katlanır ya da yekpare olmak üzere bir sürü farklı form ve görünüme sahip olanları var.

Ne kadar güvenli? Tüm cam duş panelleri sıkıştırılmış camdan yapılıyor. Kırılması zor olan bu temperli camlar kırıldığında olduğu yere dağılarak daha güvenli bir alternatif oluşturuyor. Kalınlıkları 4-8 mm arası değişiyor. Güvenli olduğu için çocuklu aileler de rahatlıkla tercih edebilir.

Satın alırken dikkat edilmesi gerekenler: Eğer yekpare bir panel değilse bağlantı noktaları önemli. Örneğin silikon birleşme yerlerinin birbiri ile tam öpüşüp öpüşmediği sızıntılara karşı ilk dikkat edilmesi gereken nokta. Katlanır bir sistem alıyorsanız bağlantı kısımlarının çok sağlam olması gerekiyor. Ayrıca kulplarının sağ ve sol ellerini kullanan kişilere göre olması gerektiğini kontrol etmeyi unutmayın.

Temizliği kolay mı? Şeffaf cam paneller su lekelerini kolaylıkla göstereceği için, su damlaları kuruduktan sonra klor lekeleri bırakacağından her duştan sonra mutlaka kurulmanız gerekir. Kireç lekelerine karşı kireç çözücü sprey ve cam temizleyicileri kullanabilirsiniz.