Oyuncu Begüm Birgören’in banyo ve mutfağında mükemmel değişim

Oyuncu Begüm Birgören’in banyo ve mutfağı Tacihan Yongacı’nın sihirli dokunuşlarıyla şaşırtıcı bir değişime uğramış.

Geri dönüşüm ve dekorasyon koçu Tacihan Yongacı (@dekotrend) oyuncu Begüm Birgören’in Caddebostan’daki evinin mutfak ve banyosunu kırma ve dökme gibi işlemler yapmadan komple yenilemiş.

MUTFAK DOLAPLARININ RENGİ DEĞİŞTİ

Begüm Hanım, Tacihan Hanım ile irtibata geçtiğinde sağlam ancak eski moda olan mutfak dolaplarını yenileyerek renklerini değiştirmek istiyormuş. İlk önce mutfaktaki dolaplar Bahattin Usta tarafından Cadence’in Hibrit Multisurface boyanın vizon gri rengine boyanmış. Kapılar ise uyumlu olması için siyah renge dönüştürülmüş.

Mutfak masası ise Tacihan Hanım tarafından yenilenmiş. Masanın üzerine pirinç dekopaj kağıdı kaplanmış ve boya spatula ile sürülerek dokulu bir taş
görüntüsü verilmek istenmiş. Üzerine epoksi dökülerek görüntünün üç
boyutlu olması sağlanmış.

SONRASI

Mutfaktaki dönüşüm perdelerle devam etmiş. Perdeler Instagram’dan @perdecommimarlik adıyla hizmet veren Bahar Hanım’a yaptırılmış. Zemindeki halı Begüm Hanım’ın eski eşyalarından biri… Mutfak yenilendikten sonra aksesuarlarla tamamlanmış.

SONRASI

Yemek masasının sandalyeleri de yenilenmiş. Depolama için metal raf ünitesi kullanılmış. Ev sahibinin fotoğrafları da telden bir kafese minik mandallarla tutturulmuş.

BANYODA MUHTEŞEM DÖNÜŞÜM

Tacihan Hanım banyoyu ilk gördüğünde bu kadar büyük ve eski bir banyonun dönüşümünün muhteşem olacağını düşünerek çok heyecanlanmış. Gerek ev sahibinin gerekse Tacihan Hanım’ın hayalinde tropikal bir banyo varmış. Bu hayal ile yola çıkılmış.

Banyoda siyah, yeşil ve vişne renkleri altın ışıltısıyla kombinlenmiş. Klozetin arkasında kalan alanda Cadence’in metrelik büyük boy pirinç dekopaj kağıtları kullanılmış. Bu alanın alt bölümü yeşil renge boyanmış. Kalorifer peteği @agacpetekkaplama tarafından yapılan kaplama ile kaplanmış. Aynalar @altinisagacisleme’den ham olarak alınıp varak boya ile boyanmış.

SONRASI

Lavaboların altında kalan dolaplara ise vişne rengi boya uygulanmış. Banyonun zemininde de stencil çalışması yapılmış. Üzerine taş vernik sürülerek bunun kalıcı ve dayanıklı olması sağlanmış. Apex Halı’dan seçilen bir parça ile zemin tamamlanmış. Duşakabinin içinde ise @mutfakarasicam tarafından özel bir uygulama yapılmış. Bu alanda kullanılan camda tropikal ve tuğla desenlerine bir arada yer verilmiş.

Tavandaki avize bir eskiciden satın alınmış. Koltuğun üzerindeki leopar kırlent ise @homefabrik’ten

Küvetin içi ıslak alan olduğu için bu alan boyanamamış. Tacihan Hanım burada farklı bir yönteme başvurmuş. Cam üzerine tersten boyama baskısı yapılarak tuğla ve tropik desenleri eklenmiş.

Banyodaki boy dolapları Bahattin Usta tarafından koyu yeşil renge boyanmış. Lavaboların altında kalan dolaplarda ise vişne rengi kullanılmış. Bu renkler siyah ve altın rengi ile tamamlanmış.

Öncesi ve sonrası dekorasyon – 35 yıllık salonda büyük değişim