Öncesi ve sonrası fotoğraflarla yatak odasında koyu renkli değişim

Mavi boya, bir odaya sanki bulutların arasında süzülüyormuş gibi bir his katabilir. Ancak bazı maviler, odayı “yatak odasından” çok “bebek odası” gibi gösterebilir. Bu nedenle tonu seçerken dikkat etmelisiniz.

Lindsey, 1960’lardan kalma evlerinin diğer odalarını yenilerken uzun bir süre yatak odasında herhangi bir değişiklik yapmadıklarını söyledi. 

“Duvarlarda hala önceki ev sahibinden kalan çiviler vardı. Evin diğer alanlarına o kadar odaklandık ki yatak odamızı tamamen ihmal ettik. Sıkıcı, sönük ve çok düzensiz görünüyordu.”

Özellikle bu yıl pandemi nedeniyle evde bu kadar fazla zaman geçirince, evde gerçekten rahatlayabilecekleri bir yere ihtiyaçları vardı. Bu yüzden yatak odası dekorasyonunu yenilemek için harekete geçmeye karar verdiler.

DUVARLAR VE DOLAPLAR BOYANDI

Lindsey, duvarları gri-mavi bir renge boyayarak işe başladı. “Yatak odamız için mükemmel derin mavi” diye tanımladılar bu rengi. Bu duvar boyası, yatak odasını anında daha lüks gösterdi. Lindsey, dolapları da boyama işine dahil etti, bu da odanın daha uyumlu görünmesini sağladı.

Lindsey ayrıca mevcut şifonyerini de yeniledi. Tüm çekmece cepheleri çerçevelendi ve açık griye boyandı. Yeni bir ahşap karyola, yeni masa lambaları, sanat eseri ve yeni bir ayna alındı.

Yeni yatak odasının sofistike bir havası oldu. Artık davetkar ve rahatlatıcı bir alan. Lindsey, “Yatak odamız havalı bir butik otel odası gibi görünüyor ve takılmak için en sevdiğim yer oldu” diyor.

Fotoğraflar: buildingbluebird

Mutfağı görmeden evi satın aldı, tamamen yenilemek zorunda kaldı