MUTFAK-YENİLEME

Mutfağı görmeden evi satın aldı, tamamen yenilemek zorunda kaldı

Bir evi bizzat görmeden satın alırsanız, bazı sürprizlerle karşılaşmanız mümkün. Laura Mattox ve eşi AJ, evlerine taşındıklarında Laura ne hissettiğini şöyle anlatıyor:

“Mutfağın fotoğraflarını gördüm ve tahta görünümlü dolapları, boyayıp düzenleyebileceğimi düşündüm. Hayal kırıklığı yaşadım. Dolaplar ahşap değildi. Kontrplak kaplı bir tür plastikten yapılmıştı. Çekmecelerin her biri kırıldı. Pencere de gerçekten işe yaramazdı.”

Altı çocukla birlikte, iyi bir mutfağa sahip olmak gerçekten bir zorunluluktu. Laura mutfağın tavanını daha yüksek göstermek istedi ve parlak, neşeli bir renk kullanmaya karar verdi.

Fotoğraflar: Laura Mattox

ELEKTRİK TESİSATINDA DA SORUN VARDI

Laura ve AJ, en büyük iki oğullarının (15 ve 16 yaşlarındaki) yardımıyla çalışmaya başladılar. Laura, “Elektriğin aslında tavanda birbirine bükülmüş bir lamba teli olduğunu fark ettik. Elektrik bandı, somun veya herhangi bir şey yoktu” dedi. 

“En basit haliyle bu bir yangın tehlikesi! Tüm elektriği yeniden yapmak çok masraflı olacak, bu yüzden oldukça hızlı bir şekilde amacımıza geri dönmemizi sağlayacak bir elektrikçi tuttuk.”

SONRASI

DOLAPLARI KURUP, PENCEREYİ DEĞİŞTİRDİLER

Laura ve eşi, elektrik sorununun halledilmesinin ardından, dolap kurulumlarını yaptı. Bir yandan da pencere sorununu ele aldılar. Küçük eski pencereyi, Laura ve babası tarafından kurulan yeni bir pencere ile değiştirmek tüm mutfağı oldukça aydınlattı. Ayrıca zikzak desenli, ahşap görünümlü vinil plakaları ve eski halıyı değiştirdiler.

“MUTFAK ARTIK DAHA AYDINLIK VE FERAH”

Sonuç olarak dolapların mavi olması Laura’yı büyüledi. Laura “Sanırım mutfağın en sevdiğim kısmı bana hissettirdiği huzur” diyor.

“Mutfak benzersiz dokunuşlar sayesinde daha aydınlık, daha ferah ve daha karakter dolu. Bulaşık yıkamayı sevmem ama şimdi her şeye katlanabilirim. Çünkü çalışacak güzel bir mutfağım var.”

Oyuncu Begüm Birgören’in banyo ve mutfağında mükemmel değişim