Öncesi ve sonrası fotoğraflarla karanlık mutfağın 12 yıl sonraki değişimi

Bazen, gerçekten sevdiğiniz bir alanı daha güzel bir hale getirebilmek için yenilemeniz gerekir. Tonya Mahar ve ailesi 2008’de Toronto’daki evlerine taşındığında, birinci kat düzenini açık plana çevirdi ve mutfağı tamamen yeniledi.

AHŞAP DOLAPLAR ALANI KARANLIK GÖSTERİYORDU

“Mutfağın eski hali de güzeldi” diyor Tonya, ama bu alanı yenilemek için sürekli düşünüyordu. Ahşap tonlu dolaplar güzel olsa da, mantar zeminle bir araya gelince tüm mutfağı karanlık ve bunaltıcı gösteriyordu.

12 YIL SONRA HAYAL ETTİĞİ MUTFAĞA KAVUŞTU

Sonunda, 12 yıl sonra, gerçekten hayalini kurduğu mutfağı alma zamanının geldiğine karar verdi. En büyük değişiklik, Tonya’nın hayalini kurduğu beyaz renkli yeni dolaplarla geldi. Kapladığı alan aynı olsa da, daha küçük altıgen donanımları sayesinde dolaplar çok daha büyük görünüyor. 

Bu stratejik bir seçimdi, diyor Tonya: “Daha önce sahip olduğumuz kulpları değiştirmek boyutları nedeniyle neredeyse imkansızdı, bu yüzden daha kolay değiştirilebilir kulplar istiyordum. Bu şekilde, zevkim değişirse istediğim zaman onları kolayca değiştirebilirim.”

Ayrıca mutfak zemini de daha açık tonlu bir kaplama ile değiştirildi. Bu sayede dolaplarla da uyum sağlandı.

Yeni aydınlatma, hala öncekiyle aynı boyutta olan ancak çok daha büyük hissettiren bir şekilde seçildi. Aynı zamanda mutfak alanını aydınlatmada çok daha etkili oldu. 

Tonya, “Bu büyük bir iyileştirme gibi geliyor. Şimdi mutfağa girmek beni daha mutlu ediyor. Daha aydınlık ve harika görünüyor.” diyor.

Karanlık banyolar için aydınlık fikirler

Karanlık bir banyoyu aydınlık, modern bir alana dönüştürdüler

Penceresiz bodrum katındaki bir yatak odası nasıl aydınlık göründü? Öncesi-sonrası

Kışın odalar nasıl daha aydınlık ve ferah hale getirilebilir?