Öncesi-sonrası: Küçük mutfağı düşük bütçe ile yenilediler

Son güncelleme:

Kendin yap becerileri ve el aletlerini kullanabilecek kadar geniş bir alan, evdeki yenilemelerde para tasarrufu söz konusuysa muhteşem fırsatlar olabilir. Kendiniz bir şeyleri yenileyebiliyorsanız ve usta çağırmadan bazı işleri halledebiliyorsanız, düşük bütçe ile çok güzel işler ortaya çıkarabilirsiniz.

Kendin yap projeleriyle ilgilenen Ndandu Khavhadi ( @justamomwithadrill ), kızlarının odasını yenilediği gibi, mutfağını da yenileme kararı aldı ve çok şık bir mutfak ortaya çıkardı.

Ndandu, “Mutfakta çok fazla zaman geçiriyoruz, bu yüzden ailece yemek hazırlamaktan zevk alabileceğimiz bir alan istedim” diyor.

Mutfak daha önce oldukça basitti. Depolama alanları yetersiz geliyordu, cansızdı ve bir tarzı yoktu diyor ev sahibi. 

AÇIK RAFLAR VE KİLER

Üst dolaplarının yanındaki boş bir köşeye açık raflar yerleştirdi. Bu rafları bir kereste şirketinden satın aldı ve kendi zevkine göre kesti. Daha sonra elinde kalan ahşaplarla büyük bir kiler oluşturdu.

Daha önceki küçük beyaz dolaptan çok daha fazla kapasitesi olan yeni siyah dolabı hakkında “Yeterli parçam olmayacağını düşündüğüm için bu biraz zor oldu, ama bir şekilde yapmayı başardım” diyor.

Ndandu, “Tek profesyonel yardım sadece döşemeydi” diyor. Yeni dolap kapaklarını kesti, zımparaladı ve boyadı ve genel felsefesi eski ahşabın asla boşa harcanmaması gerektiği olduğunu söyledi. “O odun parçasını atmayın; tam da ihtiyacınız olan çekmeceye dönüşebilir” diyor.

Son olarak, alanı aydınlatmak ve modernize etmek için adanın üzerine yeni bir aydınlatma armatürü yerleştirdi. DIY ile dolu proje sadece yaklaşık dokuz hafta sürdü.

Önce-sonra: Kır evi stilindeki mutfağın modern dönüşümü