Öncesi sonrası: Kahverengi dolaplı mutfak şaşırtıcı renkle yenilendi

Tabii ki, doğal ahşap dolaplar bir klasiktir beyaz dolaplar ise zamansız. Ancak bazen, mutfak dolaplarınızın rengi söz konusu olduğunda farklı düşünmek eğlencelidir. Mor rengi mutfak dolaplarında hiç denediniz mi?

Mor rengi mutfak dolaplarında kullanmak ile ilgili şüpheniz varsa, sanatçı ve iç mimar Andrea Granger’ın ( Hunt and Scavenge ) bu projesi size ilham verebilir.

Öncesi sonrası mutfak yenileme

Indianalı bir çiftin sahip olduğu bu mutfakta acil bir makyaj ihtiyacı vardı. Dolaplar, ada ve pencerenin etrafındaki süslemeler arasındaki alan, koyu renkli ve her tarafı ahşaptı. Ev sahipleri ve beş çocukları, yeni, taze bir alan istediler.

Ev sahibi mutfağı yenilerken mevcut tezgahları korumaya ve onların etrafında çalışmaya karar verdi.

Andrea, mutfaktaki havayı tamamen değiştirmek istiyordu. Alt dolaplar için koyu bir mor tonu seçti. “Mor çok cüretkar bir seçimdi, ama ben bunu ev sahiplerine sundum ve şaşırtıcı bir şekilde çok heyecanlandılar,” diyor. Üst kısımlar ise açık raflarla değiştirildi.

Öncesi sonrası mutfak yenileme

Bej renkli yer karolarında, mutfağın yeni havasına uymayan koyu, kirli bir görünüm vardı, bu yüzden gitmeleri gerekiyordu. Andrea onları daha sıcak ve daha modern görünen kiraz ahşap döşeme ile değiştirdi. 

Son olarak, Andrea , Williams Sonoma’dan büyük dokuma bir avize ve Burke Decor’dan dokuma koltuklara sahip bar tabureleri gibi şık öğelerle mutfağı donattı.

Andrea, mutfak hakkında “Dürüst olmak gerekirse, bugüne kadar oluşturduğum ve en sevdiğim alanlardan biri oldu” diyor.

Öncesi sonrası mutfak yenileme
Fotoğraflar: Andrea Granger

Karanlık bir banyoyu aydınlık, modern bir alana dönüştürdüler