öncesi-sonrası-dekorasyon
öncesi-sonrası-dekorasyon

Öncesi sonrası görüntülerle, dört genç için eğlenceli bir oda

Son güncelleme:

lKEA ile yaptığımız çalışmada İstanbul Kurtuluş’ta bir öğrenci evinin kapalı balkonuna konuk olduk. Birlikte yaşayan dört arkadaş için, keyifle zaman geçirecekleri bir balkon planladık.

ÖNCESİ

IKEA iç mimarı Esra Parlakulaş, ilk olarak bu evi paylaşan Ceyda Uslu, Çisem Eşe, Güles Eşe ve Mustafa Uslu ile görüştü. Üniversitede okuyan bu 4 arkadaş ders çalışmaktan arta kalan zamanlarında geniş bir alana sahip bu kapalı balkonda keyif yapmak istiyordu.

Aksesuarlar: Masanın üzerine gençlerin yemek esnasında kullanacakları sofra takımları ve aksesuarlar yerleştirildi.

Dinlenme köşesi: Öğleden sonra dinlenceleri için sırt ayarı yapılabilir şezlong yerleştirildi.

MASA BALKONUN MERKEZİ OLDU

İlk önce kapalı olan balkonun duvarları Jotun tarafından boyandı. Öğrencilerin yaşadığı bu kapalı teras katında, kalabalık ev sakinlerinin ihtiyaçları doğrultusunda katlanabilir masa balkonun merkezi olarak oluşturuldu. Katlanabilir masanın ebatları geniş arkadaş gruplarını ağırlamaya imkan verdi.

Masanın etrafına ferforje sandalyelerin yanı sıra bir bank da yerleştirildi. Balkonun bir köşesine ise bahçe servis arabası konuldu. Arabanın altına bir sepet yerleştirilerek bu alanda  depolama alanı olarak kullanıldı.

Balkonun bir diğer köşesinde ise bir oturma alanı düzenlendi. Bu alana  yerleştirilen şezlong dinlenmek ve kitap okumak isteyen gençler için ideal bir çözüm oldu. Buraya saksılar için bir de çiçeklik yerleştirildi. Mekan düzenlenirken gençlerin burada oturduklarında işlerine yarayacak aksesuarlar ve aydınlatmalar da unutulmadı.

SONRASI

Çirkin bir veranda Akdeniz esintili bir vahaya dönüştü: Öncesi sonrası görüntüler