Çirkin bir veranda Akdeniz esintili bir vahaya dönüştü: Öncesi sonrası görüntüler

Son güncelleme:

Yaz sıcaklarında herkes rahat bir açık alan için özlem duyuyor. Naveen Shakir tarafından gerçekleştirilen bu veranda yenilemesi, en küçük ve en bakımsız yerlerin bile yeniden yapılmaya uygun alanlar olduğunu kanıtlıyor.

Shakir, arkadaşının nasıl güzel bir alana çevirebileceğini bilmediği verandası için kolları sıvadı. “Kristina’nın L şeklindeki verandası 1980’lerde inşa edilmiş küçük bir kiralık evin parçası.” diyen Shakir, şöyle devam ediyor: “Burası kiralık bir ev olduğu için herhangi bir yapısal değişiklik mümkün değildi.”

RAHAT VE STİL SAHİBİ BİR ALAN HEDEFLENDİ

Hedef rahat ve stil sahibi bir alana sahip olmaktı. Shakir, “Kristina yemek yapmayı ve eğlenmeyi çok seviyor. Bu nedenle verandada en az 10 kişiyi rahatça ağırlayabilecek bir alan gerekliydi. IKEA en iyi seçenek gibi görünüyordu. Uygun fiyatlı ve parçalar kolaylıkla değiştirilebilir.”

BİTKİLER İLE KAMUFLE

Shakir, L şeklini iki bölüme ayırmaya karar verdi. Yemek alanı, dört kişilik masa ve rahat bir eğlence alanı. Bitkiler dekor görevi görürken aynı zamanda borular gibi çirkin görüntüleri örttü.

Alanın en fazla göze çarpan özelliği, siyah sprey boya ile boyanan pergola oldu. (Pergola, belirli bir hat boyunca yanlarına sütün ya da direkler dikilerek sarmaşık bitkilerle donatılmış gölgeli yürüyüş yolu ya da geçittir.) Bu pergola, bol miktarda ışığın geçmesini sağlamak amacıyla yerel bir marangoza özel olarak yaptırıldı. Shakir, “Oldukça paslanmış demir duvar parçası bulduk ve pergolaya uyması için siyaha boyamaya karar verdik” dedi.

KÜÇÜK ALANLARI DEKORE EDERKEN KÜÇÜK MOBİLYALAR TERCİH ETMELİSİNİZ

Son dokunuşlarda biraz bitki ve kobalt mavisi yastıklar kullanıldı. Shakir “Veranda şimdi aydınlık ve havadar görünüyor. Neredeyse Akdeniz stili. Küçük alanları dekore ederken çok büyük olmayan mobilyalar bulmanızın önemli olduğunu düşünüyorum. Parçalarınız çok büyük veya orantısızsa, alan daha küçük görünür ve hiçbir şey yerinde görünmez.” diyor.

İngiltere’de bir dönüşüm hikayesi: Sadece boya ile mutfak yepyeni görüntüye kavuştu