Öncesi sonrası fotoğraflarla, yatak odasına renk dopingi

Son güncelleme:

İstanbul Çiftehavuzlar’da Umay Erduman’ın yatak odasını IKEA ile romantik ve renkli bir yaşam alanına dönüştürdük.

IKEA iç mimarı Hale Çetinok, ilk olarak ev sahibi Umay Erduman ile görüştü. Beyaz yatak odası mobilyalarını ve dolap çözümlerini beğenen Umay Hanım uzun zamandır değiştirmediği mobilyalarından memnun değildi. Bu nedenle yatak odasında beyaz mobilyalarla daha ferah bir ortam yaratıldı.

Ev sahibinin en sevdiği renk mor olduğu için odanın duvarlarında renk olarak, yatak odasındaki beyaz mobilyalarla uyum içerisinde olması için pastel tonlarda çok koyu olmayan bir mor uygulandı. Odanın boyası Jotun tarafından yapıldı.

BAHARI YANSITAN RENKLER VE KUMAŞLAR SEÇİLDİ

SONRASI

Odada baharı yansıtan teksil renkleri ve kumaşlar tercih edildi. Umay Hanım’ın zevkine hitap eden nostaljik ve modern bir  yatak odası düzenlendi. Ev sahibinin kışlık ve yazlık kıyafetlerini depolamak için Pax köşe dolap çözümü kullanılarak dolap büyütüldü. Kullanmadığı eşyaları depolaması için de dolap üstlerinde kutularla depolama çözümü yaratıldı. Aydınlık ve sıcak bir alan yaratmak için ortam aydınlatmaları kullanıldı.

SONRASI

Odanın tarzına uyduğu  için ev sahibine ait başucu lambaları değerlendirildi, aksesuarlarda ise odaya uygun çiçekler ve mor renkte aksesuarlar kullanıldı. Hemnes şifoniyer kullanılarak hem depolama hem de üzerine ayna monte edilerek kişisel  bakım alanı yaratıldı. Yatak odasında yeterli alan olduğu için ekstra bir oturma köşesine de yer verildi.

SONRASI

ŞİFONİYER VE KOLTUK

Geniş çekmeceleri olan şifoniyer sayesinde saklama için daha fazla alan yaratıldı.

Bir oturma köşesi yaratılarak burada çizgileri yumuşak ve yuvarlak hatlı bir koltuk kullanıldı.

Yatak odasında boya ile stil sahibi değişim