Öncesi sonrası fotoğraflarla, şehir evine yaz bahçesi

İkea ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada İstanbul Erenköy’de Zeynep Dilman Işık’ın apartman blokları arasındaki minik bahçesini saklı bir cennete dönüştürmeyi amaçladık.

ÖNCESİ

İLK ADIM ZEMİN

IKEA iç mimarı Esra Parlakulaş, ilk olarak ev sahibi Zeynep Dilman ile görüştü. Bahçe katındaki dairenin bahçesinin planlanmasına ilk olarak yerlerden başlandı. Seramik zemin kaplaması bulunan balkonda biraz  daha sıcak ve doğallık duygusu yakalanması için Platta doğal yer döşemesi kullanıldı.

MASA

küçük bahçe dekorasyonu
SONRASI

Zeynep Hanım’ın isteği üzerine bahçeye yuvarlak masa yerleştirildi. Masanın etrafında ise plastik rattan sandalyeler ve ahşap bank tercih edildi. Bankın altındaki alan ise depolama alanı olarak kullanıldı.

KEYİF KÖŞESİ

Servis arabası akşam yemeklerinde ailenin işini kolaylaştırmak için kullanıldı.

Bahçenin bir başka bölümünde bir keyif köşesi de oluşturuldu. Bu alanda Hongsten sandalye ve ayak uzatma taburesine yer verildi. Sandalyenin bulunduğu bölge daha özel bir alan yaratılması için cibinlik ile çevrelendi. Böylece bu alanda ev sahibinin rahatlıkla kitap okuyabileceği bir alan oluşturuldu.

GÜNEŞ ENERJİLİ AYDINLATMALAR

küçük bahçe dekorasyonu

Masa dekorasyonunda ise renkli ürünler kullanıldı. Güneş enerjili aydınlatmalar bahçenin birçok köşesinde kullanıldı. Bahçede çeşitli köşelerde saksı standları kullanıldı. Ayrıca bir köşede de çiçek serasına yer verildi.

ÖNCESİ
küçük bahçe dekorasyonu
SONRASI

Hazırlayan: Günseli Büyüksagiş Fotoğraflar: İbrahim Özbunar

5 adımda modern bir bahçeye sahip olabilirsiniz