modern-bir-bahçe

5 adımda modern bir bahçeye sahip olabilirsiniz

Hayaliniz modern bir bahçeye sahip olmak mı? Önerilerimizi dikkate alarak 5 adımda sahip olabilirsiniz.

İHTİYAÇLARINIZI BELİRLEYİN

Başlamadan önce dış mekanınızda ne yapmak istediğinize tam olarak karar verin. Çocuklarınızın oynayabileceği bir alan oluşturmak ya da bir bölümde sebze yetiştirmek istiyor musunuz? Tüm bunları dikkate alarak düşlerinizin ve ihtiyaçlarınızın bir listesini oluşturun. Dikkate alacağınız bir diğer önemli konu da ne kadar zaman harcayacağınız olmalı. Eğer zamanınız az ise basit bir çevre düzenlemesi ile sorununuzu çözebilirsiniz.

İLHAM ALIN

Bulduğunuz fikirleri mutlaka not alın.  Dergi, kitap ve internet sitelerinden bulduğunuz görselleri toplayın, bütün malzeme, renk ve bitkileri not alın.

BÜTÇENİZİ BELİRLEYİN

Eğer bir peyzaj mimarı ile çalışacaksanız bu iş için ayırdığınız bütçe konusunda ona dürüst davranın ve tam rakamı söyleyin. Böylece o da sizin bütçenizi aşmayacak bir çalışma planlayabilsin. Eğer bahçenizi kendiniz düzenleyecekseniz, araştırmalarınızı bütçenizi belirledikten sonra yapın ki, gereğinden fazla harcama yapmak durumunda kalmayın.

PEYZAJ MİMARINA DANIŞIN

Bütçenizi belirleyin ve ona göre bir profesyonelden yardım alın. Çalışacağınız mimarı seçmeden referanslarını isteyin, web sitesini inceleyin. Daha önce yaptığı çalışmalara bakarak sizin için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

ZAMAN ÇİZELGESİ HAZIRLAYIN

Bahçenizin büyüklüğüne, kullanacağınız malzemelerin bulunurluğuna ve hava durumuna göre değişebilir elbette ama siz yine de bir zaman çizelgesi hazırlamayı unutmayın.

Bahçe ve terasta uygulanabilecek dekorasyon stili örnekleri