mutfak-yenileme-önce-sonra

Öncesi sonrası fotoğraflarla mutfakta şık ve renkli değişim

Blog yazarı Xan Gerson, satın aldığı evin mutfağında en sevmediği şeyin dolaplar olduğunu fark etti. Alçak olması nedeniyle dolapların rahatsız edici olduklarını düşünen Gerson, “Uzaktan bakınca iyi görünüyorlardı ancak dokunduğunuz anda dağılacak gibiydiler” diye anlatıyor.

Küçük bir bütçesi olan Xan ve eşi, mutfağı mümkün olduğunca ucuza mal ederek yenilemeye karar verdiler.

Yeni renkler ve dolapların kaldırılması mutfakta gerçekten fark yarattı. Daha canlı ve daha ferah bir mutfak oluşturuldu.

İlk önce, üst dolapları çıkardılar. Alt dolapları değiştirecek kadar bütçeleri yoktu bu nedenle onları Fildişi Beyazına boyadılar. Tezgah arası, dolaplarla uyumlu olacak şekilde beyaz seçildi. Kendi emekleriyle kurmadıkları tek şey tezgah oldu.

Mutfağın diğer tarafının dönüşümüne bir göz atalım:

Buzdolabı, mutfak tadilatındaki büyük harcamanın yapıldığı eşya oldu. Mutfağın bu tarafı boyandı ve yeniden düzenlendi.

Tabii ki en sevdiğimiz dokunuşlardan biri de kapıdaki kara tahta boyası. Xan, pencerenin gereksiz olduğunu fark etti, bu yüzden sabit bir not panosu oluşturmak için doğrudan camın üzerine kara tahta boyası yaptı.

Fotoğraflar: Xan Gerson

Son olarak Xan, mutfağın köşesinde bir kahve arabası düzeni oluşturdu. Tüm kahve yapma malzemelerinin kolayca erişilebilir olması önemliydi ve dolaplara uyacak şekilde boyanmış IKEA’nın FORHOJA arabası onlar için mükemmel bir çözümdü.

Sonunda, tadilat yaklaşık 2.000 dolara mal oldu. Bunun yarısı, dolapların arkasında buldukları kablo karmaşasını düzeltmek için bir elektrikçiye, lavabonun altındaki sorunları çözmek için bir tesisatçıya ve tezgah montajına harcandı.

Öncesi ve sonrası dekorasyon – 35 yıllık salonda büyük değişim