Öncesi sonrası fotoğraflarla kışa hazır samimi bir salon

Son güncelleme:

Ikea ile yaptığımız çalışmada İstanbul Maltepe’de Mine Göktürk’ün salonunu soğuk kış günlerine hazırladık.

OTURMA ALANINA İHTİYACI VARDI

IKEA İç Mimarı Esra Parlakulaş, ilk önce ev sahibi Mine Hanım ile görüştü. Ev sahibi çok sayılı ama fonksiyon olarak kullanımı zor olan koltuk takımlarından memnun değildi. Salonunda, uzanarak TV izlemek ve sıklıkla gelen arkadaşlarını ağırlarken de yeterli oturma alanına ihtiyaç duyuyordu. Tüm plan bu ihtiyaçlar doğrultusunda yapıldı.

Aydınlatmada duvar apliklerine de yer verildi.

Önce duvar renginde değişiklik yaparak çok sevdiği açık lila rengini kullanıldı ve oda Jotun tarafından boyandı. Lila rengi aksesuarlar odanın farklı yerlerine dağıtıldı. Odada U kanepe ve tekli koltuklara yer verildi. Bol  oturma alanı oluşturuldu. Aydınlatma, perde ve aksesuarlarla odanın dekorasyonu tamamlandı.

Tekstil: Koltukların üzerinde uyumlu tonlarda örtüler kullanıldı. Odanın zemininde koyu renk halı tercih edildi. Alhede halı, Ofelia örtü.

Perdeler: Kendinden baskılı tüllerle, lila duvarla uyumlu mor perdeler bir arada kullanıldı. Ninni Figur perde.

TV sehpası olarak Boksel orta sehpanın ayakları değiştirilerek kullanıldı.

Oturma alanı: Oturma alanında uzanma koltuklu kanepe ve mavi tekli koltuklar tercih edildi. Orta alanda huş rengi bir yuvarlak sehpa kullanıldı. Karlstad uzanma koltuklu kanepe, Ekerö tekli koltuk, Vejmon sehpa.

Yemek büfesi modüler sistem ile oluşturuldu. Üzerine ayna yerleştirilerek alanın daha ferah olması sağlandı. Besta modüler sistem, Besta Vara kapak kombinasyonu ile, Stave ayna.

ÖNCESİ SONRASI DEĞİŞİM – VİDEO

1970’lerde yapılmış olan eski ev baştan aşağı yenilendi