Beyaz etkisi! Karanlık evde aydınlık dönüşüm

Son güncelleme:

ABD’nin California eyaletindeki İspanyol tarzı bir bungalov ev, krem rengi duvarları ile oldukça boğucu görünüyordu. Evi satışa çıkaracak olan Maverick Design ekibi, daha aydınlık bir ortam hazırlamaya karar verdi.

132 metrekarelik ev, mimari detaylarla doluydu ancak eski ve yıpranmış görünüyordu. Hedef, orijinal görünüm korunurken daha ferah bir alan oluşturmaktı.

ZEMİN TAMAMEN YENİLENDİ

Fotoğraflar: Michael McNamara Photography

Üç yatak odalı, iki banyolu eve girdiğinizde ilk gördüğünüz mekanlar, yaşam ve yemek alanlarıydı. Bu alanda zemin oldukça eskimişti ve yenilemek gerekiyordu. İlk olarak zemindeki parke tamamen kaldırıldı ve yerine beyaz meşe zemin döşendi.

Tavan da alanın daha karanlık görünmesine neden oluyordu. Bu nedenle parlak beyaz boya ile boyandı. Kapı ise siyaha boyandı.

Fotoğraflar: Michael McNamara Photography

ŞÖMİNE YENİLENDİ

Fotoğraflar: Michael McNamara Photography

Öte yandan odada şömine de bulunuyordu. Bu şömine de kapı ile uyum sağlaması için siyaha boyandı ve etrafına siyah bir Nero Marquina mermer mozaik ekleyerek cesur bir odak noktası oluşturuldu.

Fotoğraflar: Michael McNamara Photography

Daha sonra yemek odasındaki eski avize modern, daha büyük ölçekli bir armatürle değiştirildi.

Tüm boyama ve yenileme işlemleri tamamlandıktan sonra, alıcılara daha şık görünmesi için alana mobilyalar da eklendi. İşlemler tamamlandığında ortaya çok şık bir ev çıktı.

Öncesi sonrası fotoğraflarla, yatak odasına renk dopingi