Öncesi sonrası: Eski merdivene yepyeni bir stil kazandırdılar

Evinizi dekore etmenin ve tasarlamanın eğlenceli kısımlarından biri de beklenmedik veya unutulmuş bazı noktaları güzelleştirmektir. Kullanışsız bir köşe ya da eskimiş bir merdiven en güzel adaylardan bazılarıdır.

Megan Lindblad‘ın evinin girişinde yer alan merdiven en güzel yenileme örneklerinden biri oldu.

İlginizi çekebilir: Merdiven alanları için dekoratif fikirler

ÖNCESİ

Megan, “Önceden, merdivenlerde pis eski halılar, boyanmamış ve aşınmış duvarlar ve meşe döşeme vardı,” diyor. “En son güncellendiği zaman, evin inşa edildiği 2005 yılı civarındaydı.” Bu nedenle, tam olarak davetkar olmayan tarihli bir görünüme sahipti.

ÖNCESİ

Megan ve eşi, son iki yıldır evlerini yeniliyor, evin her yerine yeni zemin döşemek, tüm döşemeleri, kapıları ve duvarları boyamak ve yeni aydınlatma armatürleri eklemek gibi şeyler yapıyorlardı. Tüm evin daha yeni ve modern görünmesi için merdivenleri de yenilemek listedeki son projelerden biriydi.

SONRASI

İlk olarak eski ve yıpranmış olan halıyı kaldırdılar. Ahşap basamakların yerine ve ceviz rengi merdivenler beyaz ile kombinlendi. Tüm malzemeler sadece 500 dolara mal oldu. Yenileme işlemini kendileri yaptıkları için işçilik parası ödemek zorunda kalmadılar.

Başka bir tasarruf: Çift, meşe korkulukları değiştirmedi, ancak merdivenleri daha geniş gösterecek şekilde beyaza boyadı.

SONRASI

Değişiklikler sadece güzel değil, aynı zamanda işlevseldi. Toz ve kiri yok etmek, halıya işlediğinde daha zordur. Megan, “Merdivenlerin halıya kıyasla ne kadar kolay temizlendiğini görünce mutlu oldum” diyor.

Öncesi sonrası: Eski ve boğucu mutfak aydınlık bir vahaya dönüştü

Merdiven altındaki atıl alanı şık bir oturma alanına çevirdiler