öncesi-sonrası dekorasyon

Açık mutfak ve salondaki değişim görülmeye değer! İşte öncesi ve sonrası

Son güncelleme:

Ahşap zeminler, dolaplar, koyu kahve rengi ve siyah benekli tezgahlar ile ev sahiplerinin artık “Sıkıcı” olarak tanımladığı açık mutfak ve salonda etkileyici bir değişim yaşandı. Ev sahipleri Erica ve Chris Ashe’in mutfağı, taşındıklarında 90’ların sonlarından kalma bir zaman kapsülü gibiydi.

Erica ( @chitownhouse ) ve Chris, Chicago’daki bu kasaba evini bütçelerine göre daha uygun bir fiyata satın almıştı. Çiftin yenileme listesinde ilk sırada mutfak ve oturma odası arasındaki duvarı yıkmak vardı. Açık konseptli bir kat planı şarttı, ancak zor bir projeydi.

“NEREDEYSE HER ADIMDA KÜÇÜK BİR PROBLEM VARDI”

Erica, “Televizyondaki ev yenileme programlarında gördüğümüzün aksine, ev tadilatı söz konusu olduğunda hiçbir şey sorunsuz tamamlanmaz” diyor. “Neredeyse her adımda küçük bir sorun vardı.”

Erica ve Chris, bölme duvarını kaldırmaya karar verdiklerinde, duvarda hem sıhhi tesisat hem de elektrik hattı ile karşılaştılar. Bu da duvarı kaldırmak için ek maliyetler ve dışarıdan yardım gerektiriyordu. Duvar projesi, tadilat sırasında üç ay boyunca küvetlerinde bulaşık yıkamalarına sebep oldu.

DUVARI YIKMAK ŞARTTI

Ancak duvarı yıkmak, tüm proje için şarttı. “Bu adım her şeyi değiştirir. Sadece alanı daha büyük göstermekle kalmayacak, aynı zamanda daha aydınlık ve ferah gösterecek. Evin tüm dinamiğini değiştirerek çok daha aile dostu hissettirecek.” diyor.

Duvarın yıkılmasının ardından mutfak adasına baston sandalyeler, büyük bir yemek masası, bank ve modern bir bronz avize alındı. Yemek masasının bulunduğu alan, mutfak ile oturma odası arasında mükemmel bir geçiş sağladı. Ayrıca açık tonlu meşe zeminler alanı çok daha aydınlık gösterdi.

ALAN TAMAMEN DEĞİŞTİ

Mutfaktaki koyu renkli dolaplar, parlak beyaz dolaplarla değiştirildi. Krom lavabo ise artık mat siyah… Tezgah arasına yerleştirilen siyah beyaz fayans ise alana farklı bir hareketlilik kattı.

Ev sahipleri bir müteahhitle birlikte çalışsalar da, paradan tasarruf etmek için kaplamaları kendileri seçip sipariş ettiler. Artık özel bir siyah beyaz güzelliği olan mutfak, Erica’nın hayata geçirdiği hayaliydi. 

Önce – sonra: Dolapları ve kır evi stiliyle 3.000 dolarlık mutfak yenilemesi