Önce ve sonra

Önce – sonra: Dolapları ve kır evi stiliyle 3.000 dolarlık mutfak yenilemesi

Sorun her zaman bir mutfağın boyutu değildir – bazen alanın nasıl kullanıldığıdır. Örneğin Krista Howard’ın mutfağını ele alalım. Dolaplar iyi durumda olmasına rağmen, ailesi taşındıktan sonra Krista, dolaplarun yeterince işlevsel olmadığını fark etti.

Krista, “İşlevsellik yoktu” diyor. “Bu geniş mutfakta, yalnızca dört kullanılabilir dolap vardı ve dolaplarda çok fazla” ölü “alan bulunuyordu.”

Depolama, ailenin en büyük engeliydi: Tencere ve tavalar için yeterli yer yoktu ve yiyecek için neredeyse hiç yer yoktu. Krista, konserve ürünleri ve diğer bozulmayan maddeleri evin başka bir yerindeki bir depolama alanında tutmaya başladı “Neredeyse her öğünü evde pişiren bir kız için oldukça baş ağrısı!” diyor.

Krista, “Yemek yaparken malzemeleri ve yiyecekleri almak için evin arkasına yürümek uzun vadede mümkün olmadığı için değişikliği yapmaya karar verdik” diyor. Ana öncelik, 3.000 dolarlık dar bir bütçeyle, çok daha fazla işlevselliğe ve depolama alanına sahip yeni bir mutfaktı.

TÜM İŞİ KENDİLERİ YAPTI

Maliyetleri düşük tutmak için Krista ve eşi Cully acele ettiler ve tüm işi kendileri yaptılar. Haftada birkaç saat ve hafta sonları proje ile ilgilendiler ve yaklaşık üç ay içinde bitirdiler. 

Bütçenin çoğu, IKEA’dan ahşap tezgahlı dört yeni alt dolap satın almaya gitti.

Zemin ve adanın üstü boyandı. Tezgahın üzerindeki mermer görünüm gerçek mermer değil.

Krista ve Cully kiler kapısını ve davlumbazı ücretsiz olarak temin ettikleri geri dönüştürülmüş ahır ağacından inşa ettiler. Mobilyalarının ve dekorlarının çoğu ya geri dönüştürüldü ya da başka bir amaçla kullanıldı. 

Krista, “Çiftlik evi stilini, eski ve rustik her şeyi seviyorum ve son tasarımda üçünün de parlamasını istedim,” diyor. Bu yüzden mutfakta her bir unsur eklenmiş.

Üstten aydınlatma, mutfağa biraz nostaljik bir cazibe kattı ve projenin bu kısmında bazı zor anlar olmasına rağmen, Krista ve Cully, yardımsever bir elektrikçi komşusundan yardım aldı.

İngiltere’de bir dönüşüm hikayesi: Sadece boya ile mutfak yepyeni görüntüye kavuştu