Önce-sonra: Yatak odasında çok amaçlı çözümler

Son güncelleme:

IKEA iç mimarı Esra Parlakulaş, Ayşegül Göbüt’ün yatak odasını planlarken ev sahibinin giysi dolabı planlaması hakkındaki ricasını gözeterek odayı tasarladı. Oda ilk önce Jotun tarafından yerleştirilen mobilyalara uygun renklerde boyandı.

Giysi dolabı olarak iki ayrı sürgü kapaklı dolap kullanıldı. Venge gövde ve meşe kapak kombinasyonundan oluşan bu iki dolap Ayşegül Hanım ve eşinin kişisel ihtiyaçlarına göre organize edildi.

İki dolabın arasına üstü siyah camlı Malm şifoniyer yerleştirildi. Ev sahibinin kişisel bakım eşyaları ve küçük  aksesuarlar bu alana yerleştirildi. Şifoniyerin üzerinde ayna kullanıldı.

Ev sahibinin kitap okumayı çok seven eşi Ahmet Bey için de odada bir alan oluşturuldu. Kitap okuma köşesine iki adet kitaplık konuldu. Bu kitaplıkların arasında bir alan bırakılarak buraya bir koltuk yerleştirildi.

Yatak bölümünde bu alana yatak başı yerleştirildi. Böylece televizyon seyrederken ya da kitap okurken ev sahiplerinin rahat olması sağlandı. Ayrıca rahat kitap okunabilmesi için yatak başlarına aplikler yerleştirildi. Yatağın iki yanına ise komodinler konuldu.

Turkuaz renkli bir yatak örtüsü kullanıldı. Nevresim olarak ise saten dokuma, uyumlu renkte bir takım seçildi. Karit yatak örtüsü ve yastık kılıfı, Pallmlilja nevresim ve yastık kılıfı.

DOLAP ÇÖZÜMÜ

Venge gövde ve meşe kapak kombinasyonundan oluşan dolap kişisel ihtiyaçlara göre organize edildi. Pax dolap iskeleti.

OKUMA BÖLÜMÜ

Ev sahibi için oluşturulan okuma köşesinde iki kitaplık ve bir koltuğa yer verildi. Ekerö koltuk, Billy kitaplık.

YATAK BAŞI

Rahat kitap okunabilmesi ve televizyon seyredilebilmesi için kumaş yatak başı yerleştirildi. Bkkstua yatak başı.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yatak odasında boya ile stil sahibi değişim