Önce-sonra: Küçük ve az ışık alan yatak odasının şık dönüşümü

Son güncelleme:

Bir odaya bitki eklemek, ortamı daha yaşanabilir hale getirmenin kolay yollarından biridir. Ancak yeterince ışık almayan bir odaya sahipseniz, bunu yapmanın başka bir yolu da yeşil boyadır.

Sophia Kostich ( @diydoctorat49 ), bir zamanlar soğuk görünen yatak odasında yeşil boyanın alanı daha davetkar hale getirdiğini söylüyor.

Yatak odasını “güvenli, sakin, rahatlatıcı, davetkar bir alan” haline getirmek isteyen Sophia, yeşil boya kullanarak yatağının arkasında şık bir duvar oluşturmaya karar verdi. Daha önce, odadaki boyanın beyaz olduğunu, yıllardır değişmediğini ve artık eskidiğini söylüyor. Biraz renk artı biraz doku zamanıydı.

Sophia, “Sosyal medyada çok gördüğüm için panelleri denemek istedim” diyor.

Sophia, yatak başının arkasında estetik bir alan oluşturmak için 9 mm MDF levhalar aldı ve duvara sabitledi. “Süreç beklediğimden çok daha kolaydı” diyor. “Sadece kendi başıma bile bu kadar ulaşılabilir olmasına çok şaşırdım.”

Sophia kendin yap malzemelerinin yaklaşık 130 dolara mal olduğunu söylüyor. En zor kısım, her şeyi eşit aralıklarla yerleştirmek için hesaplamalar yapmak diyor.

Çıtaları sabitledikten sonra sıra boyaya ve birkaç yeni aksesuara geldi. Sophia, aydınlatma için pirinç aplikler seçti. Bunlar aynı zamanda alandan kazanmasını da sağladı.

Komodinlerden bahsetmişken, ev sahibi eBay’de bulduğu iki küçük olanı boyadı. Komidinleri duvarla aynı renge boyamak, kusursuz ve uyumlu bir görünüm yaratmaya yardımcı oldu.

Son rötuşlar için yatağına iki büyük pembe yastık ekleyen Sophia’nın pembe ve yeşil renk kombinasyonu da mekanın en sevdiği parçalarından biri.

Duvar paneli nasıl yapılır?