Önce sonra: Eski merdivenin renkli değişimi

Son güncelleme:

Duvar resimlerinden duvar kağıdına ve galeri duvarlarına kadar, bugünlerde duvar uygulamaları söz konusu olduğunda pek çok fikir ortaya çıkabiliyor. Tamamen maksimalist olmak için merdivenlerinizden daha iyi bir yer yok . (Sonuçta, her santimine desen, renk veya doku eklemediyseniz, alanınız gerçekten maksimalist midir?)

1940’TAN KALMA MERDİVENLER KÖTÜ DURUMDAYDI

Michaela Dupkanic ( @mynwnest ) 1940’larda inşa edilmiş olan bungalovuna ilk taşındığında, misafir odasına giden merdivenler tüylü halıyla kaplıydı ve hemen kaldırdı. Ancak halının altındaki merdiven ahşapları oldukça kötü durumdaydı.

Ev sahibi, “Son zamanlarda renk karmasına ve duvar resimlerine aşık olmaya başladım!” diyor. Merdiven alanında ilk denemelerini yapabileceğine karar vermiş ve galeri duvarından renk denemelerine kadar bu alanda hepsini uygulamış.

ÇOCUKLARI DA YARDIM ETTİ

Michaela, “İşin çoğunu çocuk yattıktan sonra yaptım, bu yüzden bazen yavaş ilerliyordu” diyor. Çocukları da projeye yardımcı oldu, örneğin 6 yaşındaki kızının boya renkleri seçmesine ve gerçekten boyamasına yardım etmesi gibi. 

Michaela’nın merdiveni oldukça dardı ve yeni kırmızı boyanın merdivenin kenarında görünmesini de istedi. Rengin görünmesi için halıyı merdivene göre daha dar bir model olarak seçti.

EN ZOR KISIM GALERİ DUVARI OLDU

Halı bandı ile uzun halı merdivenlere yapıştırıldı. İşin en zor kısmı ise galeri duvarı oldu. Michaela, “En büyük sürpriz ne kadar uzun sürdüğüydü” diye açıklıyor. “Çerçevelerin, zaman içinde bir araya getirilmiş gibi görünmesini istedim. Zımparalamak, boyamak ve ardından yerleştirmek ve sanatsal görünmesini sağlamak için pek çok çerçeveyi toplamak düşündüğümden çok daha uzun sürdü”

Fotoğraflar: Michaela Dupkanic

Merdiven alanları için dekoratif fikirler

Merdiven altlarını kullanışlı hale getirmenin yolları