Önce & sonra: 1920’lerden kalma evin mutfağında modern dönüşüm

Bazen eski mutfaklar büyük bir tadilat ister. Ancak maliyet göz korkutucu olabilir. İyi haber şu ki, biraz planlama yaparak ve önceliklerinizi belirleyerek hayalinizdeki mutfağı yaratabilirsiniz.

Tasarımcı Laurah Boogaard 1924 yılında yapılmış olan bu mutfak ile ilgili, “Mutfak bu bungalovun cazibesini yansıtmıyordu, çok klostrofobik ve yetersiz kullanılmıştı.” diyor.

KIRMIZI DOLAPLAR, ZOR AÇILAN ÇEKMECELER VARDI

Duvarlar parlak kırmızıya boyanmıştı, büyük boyutlu cihazlar alanla orantılı değildi ve dolap çekmecelerinin kayan rayları bile yoktu. Mutfağı tamamen işlevsel hale getirmek çok zaman alacaktı, ama neyse ki Laurah, kendi becerilerinin bir karışımıyla bunu başarabildi ve ihtiyaç duyduğunda profesyonellerden de yardım aldı. 

DOLAPLAR YENİLENDİ, ZEMİN VE AYDINLATMALAR DEĞİŞTİRİLDİ

İlk adım dolapları sökmek ve yenilerini sipariş etmek oldu. Dolaplar evin geri kalanı ile uyum sağlayacak şekilde bir marangoza yaptırıldı.

Laurah maliyetleri en aza indirmek için, prizleri yenilemek ve aplikler eklemek için bir elektrikçi tuttu. Yemek alanı gömme kilere dönüştürüldü.

Profesyoneller tarafından yerleştirilen çiçek desenli porselen altıgen karolar, zemine yeni bir soluk getirdi.

Laurah, “Alanın açık ve havadar olmasını seviyorum” diyor. Yeni mutfak ferah ve modern. Öte yandan 20 yıldır ebeveynlerinin bodrumunda bekleyen aydınlatmaları da dekorasyona eklediler ve evdeki 1920’lerin cazibesi korundu.

Fotoğraflar: Laurah Booghaard

Öncesi ve sonrası fotoğraflarla karanlık mutfağın 12 yıl sonraki değişimi