oda içinde oda
oda içinde oda

Oda içinde oda nasıl oluşturulur?

Oda içinde oda oluşturabilirsiniz. Evlerin kullanılabilirliği hepimiz için önemli. Özellikle büyük ve yetersiz sayıda odası olan evler, oldukça düzensiz görünebiliyor. Peki bunun için neler yapılabilir?

ODAYI İKİYE BÖLÜN

Eğer yatak odanız yeteri kadar genişse, odayı alçıpan duvarla ikiye bölerek yeni bir oda oluşturabilirsiniz.

Odanın giriş kısmını çalışma, dinlenme köşesi olarak düzenleyebilir, hatta kitaplar için duvara raflar yaptırabilirsiniz. Alçıpan duvarın diğer kısmına ise yatağınızı yerleştirebilirsiniz.

DİĞER ODALARDAN DESTEK ALABİLİRSİNİZ

Eğer yeriniz varsa, yan odadan çalacağınız küçük bir alanı da, bu mekana dahil ederek soyunma odası olarak da kullanabilirsiniz.

Oda içinde oda oluşturmanın iyi yanlarından biri kolaylıkla ısınabilmesidir. Öte yandan ısınmayan bir oda için kalorifer sistemi oluşturulması gerekebilir.

EVİNİZ İÇİN FARKLI DEKORASYON ÖNERİLERİ İÇİN EVİM DERGİSİ İÇERİKLERİNE BURADAN GÖZ ATABİLİRSİNİZ.

KÜÇÜK ÇOCUK ODALARI İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Çocuk odası küçükse neler yapılabilir? Pratik dekorasyon önerilerimizden biri olan küçük çocuk odaları için önerilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.evimdergisi.com.tr/cocuk-odasi-kucukse/

EVİNİZ İÇİN A’DAN Z’YE RENK REHBERİ

Evinizi dekor ederken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken konulardan biri de renk… Her rengin kendine göre etkisi farklılık gösteriyor. Renklerin nerede ve nasıl kullanılması gerektiğini Evim Dergisi arşivinden öğrenebilirsiniz.