Mutfakta tasarrufun 5 formülü

mutfak

Şık ve kullanışlı bir mutfak için bir servet harcamaya gerek yok. Basit dekorasyon formülleriyle mutfağınızı küçük adımlarla dönüştürebilirsiniz.

RENKLİ HAYALLER KURMAK GÜZELDİR *

Komple değiştirmeye karşıyız. Bütçe dostu adımların ise her daim yanındayız. Şimdi elinize bir kutu boya alın ve mutfak dolaplarını, duvarları, sandalye ve masanızı boyayın. Sonuca hayret edeceksiniz. Hızınızı alamazsanız belki buzdolabını kara tahta boyası ile boyamayı bile deneyebilirsiniz.

TAMİRAT VE DEĞİŞİM İŞLERİ *

Basit tamiratlar için eve usta çağırmaktan vazgeçin. Mesela su tesisatındaki tıkanıklık, bulaşık makinesinin filtresinin temizliği gibi işlemleri kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. Hangi talimatlara göre yapacağınız diye soruyorsanız bunun için Youtube ve Google gibi “yok yok” mecralardan faydalanabilirsiniz.

AYDINLIK DÜŞÜNCELER *

Bir mekanın ambiyansı biliyorsunuz ki mekanı nasıl algıladığımızı büyük ölçüde değiştiriyor. Mutfağı güzelleştirmenin formüllerinden biri olarak da hemen gözlerimizi aydınlatma elemanlarına çeviriyoruz. Ancak gizili spotlar, halojen lambalar biliyorsunuz ki enerjinin giderek daha da değerli olması ile beraber bir servet harcamanıza sebep olabilir. O yüzden ilk 5 adımın içine rahatlıkla lambaların değiştirilmesini koyabiliriz. Tamamını LED yapmak için vakit kaybetmeden kolları sıvayın.

BAZEN MIŞ GİBİ OLMAK DAHA İYİDİR *

İnsanların mış gibi olanlarını sevmiyoruz ama eşyalarınkine bayılabiliyoruz. Çünkü bu mış gibi harikalar bizi adeta bir servet harcamaktan kurtarıyor. Mesela parke yerine vinil zeminler kullanmak (Detaylar için bu ay ayın sorusu bölümünde işlediğimiz vinil ve lamine zemin konusuna göz atabilirsiniz.) ya da benzer biçimde ahşap rabıta yerine seramik kaplamalar tercih etmek şaşırtıcı güzellikte bir tasarrufu da beraberinde getirebilir.

ALİŞVERİŞ YAPMANIN PÜF NOKTALARI *

Biliyorsunuz ki tasarruf etmenin ilk kuralı öncelikle akıllı satın almayı bilmekten geçiyor. Black Friday, Alışveriş Günleri gibi alışveriş günlerini takip etmek hatırı sayılır büyüklükteki indirimlerden faydalanmanın akıllı yollarından. Özellikle bulaşık makinesi, buzdolabı gibi beyaz eşyaları ve de küçük ev aletlerini satın alırken böyle günleri takip etmenizde fayda var.

Mutfak temizliği nasıl olmalı? Temizlik mutfakta başlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahçe düzenleme adımları: Baharda bahçe ve balkonda yapılacaklar

Göl kenarında, renklerin ve stillerin ustaca kombinlendiği evdeyiz