Mutfağınızı daha lüks göstermenin 8 kolay yolu

Mutfağınız evinizin en çok kullanılan alanlarından biri. Öyleyse neden onu gerçekten zaman geçirmekten keyif alacağınız bir yer olacak şekilde dekore etmeyesiniz? 

MUTFAĞI DAHA LÜKS GÖSTERME YOLLARI

Birkaç küçük stratejiyi aklınızda bulundurmak, yemek hazırlama alanınızı, yalnızca bulaşık makinesini çalıştırmaya hazırlanıyor olsanız bile, zaman geçirmekten tamamen keyif alacağınız lüks görünümlü bir noktaya dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Düzenlerken ve dekore ederken aklınızda bulundurmanız gereken sekiz ipucu için okumaya devam edin.

BİRAZ SANAT EKLEYİN

Tasarımcı Caroline Harvey, “Alanı, dolaplar, tezgahlar ve ev aletleriyle ‘sadece’ bir mutfak yerine, evin geri kalanının bir uzantısı gibi düşünün” diyor. Tabii ki, doğası gereği karışıklığa meyilli bir alanda sergilenecek sanat eserlerine çok fazla para harcamak istemeyeceksiniz. Bu nedenle, yeniden yazdırabileceğiniz veya tasarruf edebileceğiniz dijital indirmeler, bu yoğun trafikli alan için akıllı seçimlerdir.

Ve neden hazır oradayken bir yiyecek veya içecek temasına girmiyorsunuz? Seyahatlerinizden en sevdiğiniz bar ve restoranlardan vintage esintili meyve baskıları veya çerçeve menüleri arayın. Bu basit dokunuşlar, en sıradan yemek pişirme görevlerini tamamlarken bile yüzünüze bir gülümseme getirecek.

AYDINLATMA

Fotoğraf: April Tomlin Interiors

Harvey, aydınlatma armatürlerini “bir mutfağı daha pahalı hissettirmenin kolay ve etkili bir yolu” olarak görüyor ve harcanan paraya değdiğini söylüyor. “Müşterilerime her zaman paralarını harcamalarını söylediğim tek yer aydınlatma! Büyük altın fener armatürler ve avizeler mutfakların görünümünü yükseltiyor.”

Tezgahınıza küçük bir lamba yerleştirmek de çok hoş- ve işlevsel. Mini lambalar bu günlerde önemli bir an yaşıyor ve bir yemek kitabı yığınının yanına yerleştirerek şık bir skeç oluşturabilirsiniz.

KAHVE KÖŞESİ

Harvey, “Seçilmiş bir bar alanı, bir mutfağın lüks görünmesini ve hissetmesini sağlamanın başka bir yoludur” diye açıklıyor. “Güzel görünümlü şişeler, kristal sürahi, muhteşem kadeh takımı ve bar aksesuarlarını bu alanda sergileyebilirsiniz.”

Sık sık eğlenmeyi seviyorsanız, kağıt pipetler, bardak altlıkları ve benzerleri için küçük bir çekmece belirleyin. Bu şenlikli dokunuşlara sahip olmak, en doğaçlama mutlu saatleri bile biraz daha lüks hissettirecek.

METALLERİ KARIŞTIRIN

Fotoğraf: Darren James Interiors

Tasarımcı Blanche Garcia , “Paslanmaz çelik cihaz ile fırçalanmış bakır tesisat armatürleri gibi malzemeleri karıştırarak, mutfağınıza mağazadan satın alınan bir set hissi yerine küratörlü bir his verir” diyor. 

“Moda açısından düşünün, benzer bir küpe, kolye ve bilezik seti takmazdınız. Bu çok daha özel hissettiriyor.”

DOLAP KAPAKLARINI DEĞİŞTİRİN

Dolap kapaklarını şık olan birkaç dokunuşla değiştirirseniz, ucuz görünümlü dolaplar anında seviye atlayacaktır. İsterseniz, eski kapakları saklayabilir ve evden taşınırken yeniden yerine monteleyebilirsiniz.

ŞIK DEPOLAMA

Göze hoş gelmeyen poşetleri, kutuları, kahve telvesi ve mısır gevreği gibi paketleri estetik açıdan hoş görünen cam kavanozlara yerleştirin.

 Bu adım sadece güzel görünmeyecek, aynı zamanda haşerelerin atıştırmalık stoğunuza girmesini de önleyecektir. Fazladan bir adım atmak istiyorsanız, her kavanoza tam olarak ne koyduğunuzu anlamak için etiketler yapıştırabilirsiniz. ,

ALANI TEMİZ TUTUN

Temiz ve bakımlı bir mutfak aynı zamanda lüks görünen bir mutfaktır. Kirli tabakların ve bardakların yığılmasına izin vermeyin, dolaplarınızı karıştırmayın ve kırık tabaklar veya kırık cam eşyaları atın. Yiyecek ve çeşnilerin son kullanma tarihlerini takip edin. Mutfağınız küçük veya geçici bir mekanın parçası olsa bile , ona biraz sevgi ile bakmak, mekanın parlamasını sağlamak için harikalar yaratacaktır.

GÜNLÜK RUTİNLER

Bulaşık deterjanını şık bir şişeye doldurun. Böylece sönük bir logoya sahip boş bir şişeye bakmak zorunda kalmazsınız, eski püskü bulaşık havlularını yeni bezlerle değiştirin ve kapları o boş yulaf ezmesi kavanozunda saklamayı bırakın. Kendinizi hem estetik hem de işlevsel parçalarla şımartmak mutfağınızın daha şık görünmesine yardımcı olacaktır.

Banyoyu lüks gösteren dekorasyon ipuçları

Alanınıza otel havası katacak 10 lüks yatak odası fikri