modüler-nedir

Modüler nedir? Modüler mobilyaların özellikleri nelerdir?

Son güncelleme:

Modüler nedir? Takılıp sökülebilen, ihtiyaca göre kullanım alanı değiştirilebilen, kullanıcı isteklerine göre şekillendirilebilen anlamına gelmektedir. Belli bir ölçüye dayanarak oluşturulan tasarımlardır.

MODÜLER NE DEMEK?

Parçaların birleştirilmesiyle tamamlanan ve ihtiyaç halinde yeniden parçalara ayrılabilen modüler yapılar, yapı sektöründe ise prefabrik ve konteyner şeklinde karşımıza çıkıyor.

Çünkü prefabrik yapılar ve konteyner yapılar, kendilerini oluşturan parçaların birleştirilmesi ile hazır hale gelirken aynı zamanda yeniden sökülebilir parçaları sayesinde kullanıcı isteklerine göre şekillendirilebiliyorlar.

MODÜLER MOBİLYA

Pinterest

Evin ihtiyaçlarına ve boş alanlarına göre kullanılabilecek olan hazır mobilyalar modüler mobilya olarak isimlendirilir. Parçalar halinde gelir ve kurulumu oldukça kolaydır. İsteğe ve ihtiyaca göre düzenlenirken eve de modern ve şık bir görünüm verir.

Modüler mobilyalar, günümüzün ufak ve işlevsel özelliklere sahip olmak zorunda olan evleri için en uygun seçenek olarak öne çıkıyor. İstediğiniz gibi değiştirebilir, boş alanları en ekonomik şekilde değerlendirebilirsiniz.

En çok tercih edilen modüler mobilyaların başında, mutfak için olanları geliyor. Ayrıca yatak odaları, raflar, dolaplar, bilgisayar masaları, televizyon sehpaları gibi birçok ürün grubunda modüler mobilya seçenekleri mevcut.

Bunun dışında modern çalışma alanlarında konferans masaları, sandalyeler, kübik masalar, depolama çözümleri için sıkça modüler çözümler kullanılmaktadır.

MOBÜLER MOBİLYANIN NE GİBİ AVANTAJLARI VAR?

Yap, boz, ekle, çıkart  mottosunu ele alıyoruz bu yazımızda da !

Modüler mobilyalar, çok yönlü kullanıma olanak vermelerinin yanında, bir yerden bir yere kolayca taşınmayı da olanaklı kılar. İhtiyaç duyulduğu anda kolayca paketlenebilir, kurulumu da aynı şekilde kolay ve rahattır. Özellikle sık sık yer değiştiren kişiler için en mantıklı seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat-performans açısından oldukça tercih edilesidir. Farklı renk ve materyal seçenekleri mevcuttur.

Özellikle ofis içinde kalıcı duvarlar inşa etmeye gerek kalmadan, her çalışana arzu ettiği özel alanı ve depolama çözümlerini sunar.Diğer mobilyalarda depolama için ayrı mobilya almak gerekirken, modüler mobilyalar genellikle kendi saklama çözümüyle gelir.

Göz açıp kapayana dek büyüyen çocukların odaları için de en uygun seçenek, modüler mobilyalardır. Çocuğun büyüdükçe değişen ihtiyaçları için kolayca değiştirilebilir ve odaya göre adapte edilebilir. Oturma odalarında da tercih edebileceğiniz modüler mobilyalar, özellikle çabuk sıkılan, yeniliği ve değişimi seven insanlara hitap ediyor. Örneğin modüler bir kanepeye sahipseniz, canınız istediğinde kolayca parçalarını değiştirebilir, odanızın şekline ve isteğinize göre bir araya getirebilirsiniz.

MODÜLER KOLTUKLAR HAKKINDA

Konforlu ve ergonomik tasarımlarını kişisel ihtiyaçlara göre birbirinden bağımsız kullanılabilen hareketli modülleriyle koltuklar ,köşe takımları bizlere yaratıcı ve özgür bir ev dekorasyonu sağlıyor.

Yaşam alanlarımızda modüler koltuklar tercih etmemiz aynı zamanda bize zamansız ve modern bir tasarım imkanı verir. Klasikleşmiş oturma gruplarından sıyrılıp modüler koltuklara oturmanın zamanı geldi de geçiyor bile … 

İç Mimar Gizem Uçkun Tiryaki

Karmaşaya modüler çözüm