Modern İskandinav stilindeki gri bir kanepenin sıcak dönüşümü

Modern İskandinav stilindeki gri bir kanepeyi tatlı ve sıcak bir havaya büründürmek için bu beş adımı takip etmeniz yeterli.

Ana yaşam alanınızın kilit noktası İskandinav stili gri kanepenizden yaz, kış vazgeçemiyorsanız hızlıca mevsime adapte etmek o kadar da zor değil. İşte beş kolay adımda değişim:

  1. Mint yeşili, somon, pudra pembe ve beyaz gibi pastel tonlarla kullanmak mekanı daha aydınlık kılar.
  2. Tamamlayıcı mobilyalarda malzeme tercihiniz hasır, bambu, akçaağaç veya yıkanmış meşe gibi açık tonlu ahşaplardan yana olsun. Ayrıca hafif ve olabildiğince sade formlar kullanırsanız kanepenin sade havasını bütünler.
  3. Duvarları komple boyayıp değiştirmek zor. Ama sadece kanepenin dayandığı duvarda küçük bir renk hamlesi yazlık etkiyi değiştirir. Tıpkı burada olduğu gibi duvarı ikiye bölerek sadece alt kısmını seçtiğiniz renge boyayabilirsiniz.
  4. Zeminde olabildiğince natürel tonlara yönelin. Özel bir doku tercihiniz yoksa yazlık olsun diye hasır ya da jüt kullanmak zorunda da değilsiniz. Pamuklu örgüden ya da ince yünlü ve az tüylü bir halı da açık renk olduğu sürece uyumlu durur.
  5. Aksesuar ve tekstillerde turuncu, pembe ve yeşil gibi canlandırıcı renkler seçebilir, atmosferi ahşap biblolar, tropik desenli tablolar ve sepetlerle renklendirerek bütün aileyi kucaklayan, keyifle vakit geçireceğiniz samimi bir yaz salonuna kavuşabilirsiniz.

Fotoğraf: westwingnow.pl
Hazırlayan: Pelin Özkul

Lykke nedir? Doğal Denge Lykke’nin şifreleri