Son güncelleme:

Söz konusu uyum ve ahenkli bir görünüm yakalamak olunca renkler büyük önem kazanıyor. Öyle ki yapmış olduğumuz renk tercihleri uyumlu ve şık görünümü elde etmemizi de sağlıyor, uyumsuz bir havaya bürünmemize de…

Günlük kombinimizden ev dekorasyonuna kadar her alanda karşımıza çıkan renkler arasında popüler ya da moda olmayı başaran renkler, herkesin daha fazla dikkatini çekiyor. Bunlardan biri de adından son dönemlerde söz ettiren ve tercihleri etkilemeyi başaran mint yeşili.  Mavi, yeşil ve pembe renklerinin bir araya gelmesiyle oluşan mint yeşili, karakteristik bir yapıya sahip. Bir nevi yeşilin tonda bir rengi olan mint yeşili, ferah ve naif bir tarz yakalamanıza aracılık ediyor. Bununla birlikte aydınlığı ve huzuru sembolize eden mint yeşili, ruh halinize etki ederek kendinizi daha iyi hissetmenizi de sağlayabilir.

Mint yeşilinin tüm bu özellikleri dışında diğer renkler ile yakaladığı ahenkle de tercih sebebi oluyor. 

Mint Yeşili ile Tercih Edebileceğiniz Renkler 

Mint yeşili genel olarak yapısı ve tonu nedeniyle uyumlu bir yapıya sahip. Ancak bazı renkler ile tercih edildiğinde tamamen ahenkli bir havaya bürünüyor, estetik, şık bir görünüm sunuyor. İşte mint yeşilinin ahenkle dans ettiği renkler… 

  • Mint yeşili ve siyah ikilisi, bu anlamda en uyumlu çiftler arasında yer alıyor diyebiliriz. Mint yeşilini siyah renk ile kombinleyerek zengin bir duruş kazanabilirsiniz. Aynı zamanda ağır başlı ve asil bir görünümün de kapılarını açabilirsiniz. 
  • Mint yeşili ile en çok tercih edilen bir diğer renk de beyaz. Özellikle yaz ayları için ideal bir ikili oluşturan mint yeşili ve beyaz ferah ve duru bir görünümü sağlıyor. Mint yeşili ve beyaz ikilisi bununla beraber göz alıcı havaya bürünmenize de zemin hazırlamayı ihmal etmiyor. 
  • Mint yeşili ve kadınların en çok kullandığı renklerin ilk sırasında yer alan pembe de bir araya geldiği zaman ahenkli bir yapı vadediyor. Mint yeşili ve pembe rengin buluşması ortaya şık görüntü çıkarırken, soft ve yaz mevsimine uygun kombinlere fırsat tanıyor. Ayrıca mint yeşili ve pembenin yanında beyaz rengi de tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. 
  • Mint yeşili ve kahverengi de sıklıkla kombinlerde buluşuyor. Ağırlıklı olarak gömlek ve etek kombinlerinde bir araya gelen mint yeşili ve kahverengini farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. 
  • Mint yeşili ile tercih edebileceğiniz renklere son önerimiz gri rengi. Gri ve mint yeşili ikilisi de uyumlu havaya bürünen çiftlerden ayrıca. Ayrıca mint yeşili tek başına kullanıldığı vakit parıltılı ve göz yorucu olabilir. Gri, mint yeşilinin bu olumsuz yönünü ortadan kaldırarak ahenkli bir görünümün kapılarını açıyor. 

Mint Yeşili ile Dekorasyon

Mint yeşili sadece kombinlerde, kıyafet ve aksesuar seçimlerinde karşınıza çıkmıyor. Bu renkten yaşam alanlarını dekore ederken de istifa edebilirsiniz. Bu sayede ferah ve iç açıcı bir ambiyans yakalayabilir, estetik bir ortam kazanabilirsiniz. Bu maksatla mint yeşilini kullanabileceğiniz noktalar ise şu şekilde: 

  • Mint yeşili duvar boyası, özellikle diğer eşyalar ile uyumlu yakaladığında evinizi çekici ve iç açıcı bir atmosfere sokuyor. Bunun için mobilya ve perde gibi diğer dekorasyon unsurlarını da mint yeşiliyle uyum gösteren renklerden seçmeniz gerekiyor. 
  • Mint yeşili fon perde, evinizin ferah ambiyansına katkı sunabilir. Bir de fon perdeniz ile halı ve koltuklarınızı uyumlu bir şekilde kombinlerseniz, hayal ettiğiniz atmosferi daha kolay yakalayabilirsiniz. 
  • Mint yeşili halıyı, diğer eşyalarınız ile uyum yakalamak maksadıyla kullanabileceğiniz gibi kontrast oluşturarak da güzel bir tamamlayıcı unsur olarak kullanabilirsiniz.

Gri duvar boyasına uygun dekorasyon fikirleri