Miami’deki süper lüks malikenin içinden fotoğraflar!

Son güncelleme:

Miami’de Akdeniz stilinde inşa edilen dev malikane değerinin yüzde 50 üzerinde fiyat etiketi ile satışa sunuldu. 48 milyon dolar değerindeki yapı, yaklaşık 90 metre uzunluğunda sahile  ve 180 derecelik körfez manzarasına sahip. Beş yatak odalı evde bir tekne asansörü ve özel bir iskele yer alıyor.

Villa Positano

Villa Positano olarak bilinen üç katlı malikane, Akdeniz tarzında tasarlanmış.

Malikane için tasarlanmış bir web sitesine göre konak, çiçek ve bitki ithalatı yapan bir şirketin emekli kurucusu Ernst Swietelsky’ye ait . Swietelsky, bu yapının tasarlanması için için Florida merkezli mimarlar Portuondo & Perotti ile çalıştı.

2017’DE DE SATIŞA SUNULMUŞTU

Kayıtlara göre, mülk ilk olarak Nisan 2017’de 28 milyon dolara satışa sunuldu, ardından Kasım ayında kaldırılıp 25 milyon dolara yeniden satışa sunuldu.

İlanda 2017’den sonra sürekli fiyat düşüşleri görüldü. 2019’un mayıs ayında 18,9 milyon dolara kadar indi ve Temmuz 2019’da ilan kaldırıldı. Ancak Nisan 2022’de 48 milyon dolardan tekrar satışa sunuldu.

“FİYAT ARTIŞININ NEDENİ EVİN YENİLENMESİ”

Bluntzer, The Wall Street Journal’a Mart ayında verdiği demeçte, fiyat artışının kısmen Swietelsky’nin geçen yıl mutfak ve aydınlatma armatürleri de dahil olmak üzere evi yenilemesinden kaynaklandığını söyledi.

COCONUT GROVE BÖLGESİ

Coconut Grove, Miami
Coconut Grove, Miami

The South Florida Sun-Sentinel’in 2018’de bildirdiğine göre, Coconut Grove 1873’te, Miami var olmadan önce kuruldu. Günümüzde ofis binaları, mağazalar ve otellerin yanı sıra yerleşim bölgelerine, parklara ve bisiklet yollarına ev sahipliği yapıyor.

Geçen yıl Miami, Silikon Vadisi ve Wall Street’te yaşamak zorunda olmayan birçok zengin yöneticinin başka yerlerde gayrimenkul aramasıyla ani bir emlak patlaması yaşadı. Miami emlakçısı Chad Carroll , Insider’a ev fiyatlarının arttığını ve lüks malzemelerin daha önce hiç olmadığı kadar talep gördüğünü söyledi.

Coconut Grove’daki evlerin ortalama fiyatı, emlak platformu Realtor.com’a göre 1,5 milyon dolar. 48 milyon dolarlık fiyat etiketi ile Villa Positano, fiyat skalasında bir aykırı oldu, ancak son zamanlarda piyasaya çıkan milyonlarca dolarlık tek malikane değil. Temmuz ayında Miami’nin deniz kıyısındaki Coconut Grove malikanesi 33 milyon dolara satışa sunulmuştu.

ÖZEL İSKELE VE MANZARA

Villa Positano
Fotoğraf: LPG for ONE Sotheby’s International Realty

Villa Positano konağı, özel bir iskele ve Yelkenli Körfezi’nin 180 derecelik manzarasına sahip. Ayrıca doğrudan okyanus erişimi var. Ayrıca manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda açık oturma alanı yer alıyor.

Bluntzer Insider’a verdiği demeçte, “Açık alanlar, kesinlikle büyüleyici. Geniş korunaklı verandalar ve açık hava teraslarından rahat bir ateş çukuruna kadar hepsi körfezin engelsiz manzarasını sunuyor” dedi.

Konakta beş yatak odası ve beş eksiksiz banyo bulunuyor. Ebeveyn banyosunda ahşap ve mermer kaplamalar yer alıyor. Bluntzer, ayrıca çift makyaj masası ve yağmur duşu olduğunu ifade ediyor.

Evin ana yaşam ve yemek alanları mermer mobilyalara ve taş zeminlere sahip. Sekiz kişilik büyük yemek masası dikkat çekiyor.

Bluntzer, malikanede maun ağacından mobilyalar ve ev ofisi de bulunduğunu söyledi.

Evin kapalı spor salonu ve asansörü de bulunuyor. Çakıl taşlı, ısıtmalı havuz ise körfezin hemen yanında yer alıyor.

Michael Jordan’ın 10 yıldır satamadığı malikanesinin içi böyle görünüyor