Michael Jordan’ın 10 yıldır satamadığı malikanesinin içi böyle görünüyor

Son güncelleme:

Michael Jordan’ın yıllarca içinde yaşadığı Chicago’daki devasa evi, 10 yıldır satışta olmasına rağmen yeni sahibini bulamadı. Ev ilk başta 29 milyon dolara satışa sunulmuştu ancak alıcı bulunamayınca fiyat giderek düşürüldü. Evin yıllık emlak vergisi 100 bin dolardan fazla.  Şu anki satış fiyatı ise 14.9 milyon dolar civarında.

NBA efsanesi Jordan 7 dönümlük arazisinde, dört yıl boyunca tüm evi sıfırdan inşa etti ve 1995’te inşaatı bitirdi. 56.000 metrekarelik ev üç katlıydı, daha sonra 2009’da kapsamlı bir yenilemeye tabi tutuldu.

Mülkte beş şömine bulunuyor. Büyük çatı pencereleri, sinema salonu, gurme şefin mutfağı, puro odası, poker odası, şarap mahzeni ve açık tenis kortu yer alıyor.

Ayrıca tesiste üç yatak odalı bir misafirhane ve üç ayrı çok araçlı garaj bulunuyor. Bir emlak danışmanı “Eve yaklaşan biri bu mülkün efsanevi 23 numara Michael Jordan’a ait olduğunu hemen anlayabilir. Ve evi satılmaktan alıkoyan da bu olabilir. Açıkça onun evi. Bunu kendinize ait kılmak için yapılması gereken çok iş var” diyor.

MICHAEL JORDAN’IN MALİKANESİNDEN GÖRÜNTÜLER

İlk kapıdan girişten itibaren uzun bir yol ve büyümüş ağaçlar evin tam bir mahremiyete sahip olmasını sağlıyor. Jordan evi ve çevresini kişisel zevklerine göre sıfırdan inşa ettirmiş. Açık alanda tenis kortu var…

Bahçede, ortasında çimen adası olan bir sonsuzluk havuzu mevcut. Ayrıca balıklarla dolu bir gölet var.

Misafirler ön kapıdan ilk girdiklerinde arka planda bir piyano bulunan bir manzara ile karşılaşıyorlar.

Yemek odasına doğru ilerleyen konuklar “Bağdat masasında” yemek yiyebiliyor. Masaüstünde görülen ızgara, Bağdat sokaklarına dayanmaktadır.

İşte malikaneden görüntüler…

Gigi Hadid’in yeni dairesinden kareler! Şık ve ilginç ev dekorasyonu