Mavinin 50 tonu ile 5 adımda Hamptons stili

Okyanustan gök mavisi ve köpük beyazına kadar serinleten bir renk teması ve doğal dokuların önderliğinde denize açılan evler… Bu ay istikamet Hamptons evleri.

Denizle iç içe, sakin bir yaşamın ön planda olduğu dingin yaz evleri… Derinlikli mavilerin beyazla buluştuğu ferahlatan bir dekorasyon arayışındaysanız sofistike Hamptons stilini beş adımda yaşam alanlarınıza adapte edebilirsiniz.

1 SICAK NÖTRLER+ SERİN MAVİLER:

Dekorasyonun kilit noktası ferah, havadar ve doğal mekan kurguları. Ağırlıklı olarak denizden ilham alan bir renk paleti tercih edilse de mavi, beyaz skalasına açık gri ya da kahve tonları ile sıcaklık kazandırın ve evin her odasında ama farklı yoğunlukta kullanın.

2 RAFİNE DOĞALIK:

Stilin mobilya ve aksesuarlarında da sahilin aydınlık yüzünü yansıtan doğal malzemeler kullanılıyor. Ancak klasik sahil evinin aksine doğallık beyaz cilalı, zarif ve rafine parçalarla eşleşiyor. Açık renk ahşap zeminler, keten tekstiller, rattan ve taş dokuları aşırıya kaçmadan kullanın.

3 ÖN PLANDA RAHATLIK VAR:

Hamptons evlerinin odağında sohbeti, sosyalleşmeyi teşvik eden bir yerleşim kurgusu var. Salonun başrol oyuncusu konforlu büyük bir kanepe ve bolca yastık. Kanepeyi berjer yerine şezlong, sallanan sandalye veya derin rattan bir tekli ile tamamlayarak atmosferi daha davetkar kılabilir, sohbeti, güçlendirmek için kanepe ve koltukları yakın yerleştirip, zeminde geniş bir kilim ile bağlayabilirsiniz.

4 ROMANTİK DESEN HARMANLARI:

Çoğu deniz temasının aksine Hamptons tarzı dekorasyonda daha romantik desenler tercih ediliyor. Zarif geometrik motifleri ve şal desenlerini klasik denizci temasındaki çizgilerle harmanlayabilirsiniz.

5 CANLANDIRIN, TAZELEYİN:

Renk temasını canlandırmak isterseniz parlak sarı ve tatlı mercan kırmızısı ideal renkler. Kum beji ve toprak renkleri mavinin tüm tonlarına çok yakışır. Dekorasyonu hareketlendirmek içinse el örme danteller, çiçek işlemeleri, nakışlar, seramik ve camla doku kazandırabilirsiniz. Stilin olmazsa olmazı farklı türlerde ev bitkilerine de yer açmayı ihmal etmeyin.

7 farklı dekorasyon stili ile dekorasyonun ritmi evinizde