Londra’nın en dar evi yeni sahibini bekliyor! İşte evin içinden kareler

Son güncelleme:

Londra Shepherd’s Bush’ta bulunan 5 katlı mülk Londra’nın en dar evi unvanına sahip. İki bina arasına sıkışmış gibi görünen, koyu mavi duvar boyası ile dikkat çeken mülk 950.000 pound (8 milyon 74 bin TL) fiyatla satışa çıkarıldı. Peki bu evi bu kadar pahalı yapan şey nedir?

Bir kuaför salonu ile doktor muayenehanesi arasında yer alan beş katlı yapı Londra’nın en ince evi. Mülkün bu kadar pahalı olma nedeni ise tarihinden ve unvanından kaynaklanıyor.

NEDEN BU KADAR PAHALI?

Viktorya döneminde şapka dükkanı olarak kullanılan mülk, 19. yüzyılın sonlarında veya 20. yüzyılın başlarında inşa edildi. Tarihi bir yapı olması ve Londra’nın en ince mülkü olması fiyatı yükselten unsurlar.

Öte yandan mülkü satan Winkworth emlakçılarının satış müdür yardımcısı David Myers, evin “Londra tarihinin eşsiz bir parçası” olduğu için bu fiyata satılmaya değer olduğunu söylüyor.

EVİN EN DAR ALANI MUTFAK

mutfak

Evin boyutları baştan sona farklılık gösteriyor. Zemin katın sonundaki mutfak evin en dar yeri olsa da, neredeyse iki katı büyüklüğünde bir yemek alanına açılıyor. 

BAHÇESİ OLDUKÇA ETKİLEYİCİ

yemek

Bahçe yaklaşık 5 metre genişliğinde ve Fransız pencerelerinin arkasında yer alıyor. Zemin kat ve birinci kat da benzer boyutlarda. Zemin kat daha önce resepsiyon olarak kullanılan alandı.

bahçe

TERAS MANZARASI

Birinci katta bir yatak odası ve çalışma odası bulunuyor. Aynı zamanda batı Londra’nın çatılarının göründüğü bir manzaraya sahip çatı terası var.

teras

Sarmal merdivenler ikinci kattan (banyonun bulunduğu kat) üçüncü kattaki ana yatak odasına çıkıyor.

banyo

ART DECO VE EKLEKTİK STİL

Londra emlakçılarının “eşsiz” tarihi ev olarak tanımladığı, art deco ve eklektik stille harmanlanan bu ev, “gösterişli” veya “bohem” stili seven alıcılara hitap edecek.

Emlakçı  David Myers, “Ev pahalı çünkü her şeye sahip. Shepherd’s Bush gibi bir yerden 10 ila 15 dakika içinde Londra’nın tam kalbinde olabiliriz. “Londra’da 1,7 genişliğinde başka bir ev yok. Hiçbiri bu bina kadar eşsiz bir alan, böylesine bireysellik sunmuyor” diyor.

yatak odası
bina
Fotoğraflar: winkworth.co.uk

Küçük mekanları etkili kullanmanın 10 yolu