KÜÇÜK-SALON dekorasyonu
KÜÇÜK-SALON dekorasyonu

Küçük salon dekorasyonu nasıl olmalı? İşlevsel düşünün!

Son güncelleme:

Küçük bir salonda farklı kullanım amaçlarınız için çözüm üretmek kolay değil.  Bunu doğru uygulamak için mobilya seçimlerini doğru yapmak gerekiyor. Biz bu soruna yanıt aradık.

Invitation Smart fonksiyonel kanepe, www.evgor.com.tr. Dreamwood Selen kitaplık, www.evmanya.com. Ikea PS üçlü zigon, tablo, Cylinder mavi vazo, Egeby halı, lambader İkea. Fuşya mumluk, beyaz şamdan, sarı şişe vazo, Boyner Evde. Beyaz, sarı vazolar, mavi vazo, Mudo Concept. Zigzag yastıklar, pembe yastık, peçeteler, Deco Center. Marimekko kase JV Store. Harfli mum, çiçekler, Tepe Home. Tüller, Paris tablo, pembe çiçek tablo, pembe çerçeve Koçtaş.

RENKLERİNİZİ REVİZE EDİN

Belki fazla klişe gelecek ama ana renginiz beyaz, krem gibi açık bir ton olmalı. Çünkü hem ışığı iyi yansıtarak  mekanı aydınlatıyor, hem de diğer renklerle uyumlu olabiliyor. Aksesuar ve tekstiller için bir renk teması üzerine  gidebilir ya da zıt renkleri birlikte kullanarak mekanı enerjik kılabilirsiniz.

FONKSİYONELLİK KAZANDIRIN

Oturma kısmı döndürerek açıldığında uzanma koltuğu, sırt kısmı tamamen açıldığında ise iki kişilik yatak  olabilen çok fonksiyonlu kanepeler küçük salonlar için doğru çözümler sunuyor.

Invitation Smart fonksiyonel  kanepe, www.evgor.com.tr. Mavi örtü, Barbro polar örtü, İkea. Çiçekli yastık, Zara Home. Zigzag yastık, Deco Center. Fuşya yastık, Marsk&Spencer.

DEPOLAMAYI UNUTMAYIN

Küçük mekanlarda depolama her zaman bir sorun. Hemen ulaşmak istediklerinizi, açık raflı ünitenizin alt raflarına yerleştireceğiniz sepet ve kapaklı kutularda depolayabilirsiniz.

Mavi hasır sepet, sarı kase, mavi kupa, yazılı kupa, Tepe Home. Mavi örgü sepet, Koçtaş. Keten peçeteler, Deco Center. Mavi örtü, Boyner Evde.

PRATİK OLUN

Üst üste istiflenebilir sandalye, tabure ve zigonlarla küçük odada servis yapmak, ekstra oturma alanı kazanmak çok kolay. Üstelik pek çok dekoratif seçenek bulabiliyorsunuz.

Marimekko demlik, fincan, tabak, JV Store. Ikea PS üçlü zigon, minderler, İkea.

Küçük alanlar için 12 fonksiyonel ve ferahlatıcı fikir