Küçük bir evde ofis köşesi nasıl kurgulanır?

Son güncelleme:

Küçük bir evde salon içerisinde kendinize bir ofis köşesi kurgulamak için, ışık alan bir bölümü tercih edin. Renk ve desen oyunları ile ev ofisinizi tamamlamanız mümkün.

Evim küçük ve çalışmak için özel bir oda ayıramıyorum. Modern kuzeyli stildeki salonumda bir ev ofis köşesi kurgulamak istiyorum. En doğru yer neresi ve ne tarz ürünler kullanmalıyım?

Duvara bantladığınız en sevdiğiniz fotoğraflar, desen veya kumaş örnekleri görsel ilham kaynaklarınız olsun. Fotoğraf: furniturevillage.co.uk

Son yıllarda pek çok insan evden çalışma sistemine geçti. Ancak elbette küçük dairelerde özel bir alan ayırmak her zaman mümkün olmuyor. Sizin için önerilerimiz:

  • Salonunun mümkünse pencere yanı ya da ışık alan bir köşesinde organize edin. Çünkü doğal ışık alan bir yerde çalışmak verimi artırır ve yaratıcılığı destekler.
  • Mobilya seçiminde ince ayaklı, huş, akçaağaç gibi ahşap, yalın formlu ve küçük ölçeklilere yönelerek alanı boğmadan kullanın. Açık renk ahşap mobilyalar aydınlık gösterir ve ferahlatır.
  • Duvarda ister duvar kağıdı ister resim veya tablo olsun, yeni ve modaya uygun bir hava kazandırmak ve yaratıcı bir alan oluşturmak için renkli, sizi canlandıran uygulamalar yapın.
  • Salonun modern kuzeyli stili ile örtüşen 1970’ler tarzındaki geometrik desenler, doğadan ilham alan tasarımlar ve cesur şekiller gibi bu yılın öne çıkanlarından da seçim yapabilirsiniz.
  • Renkleriniz motivasyonu destekleyen yeşiller ve natüralist tonlar gibi doğayı içeri davet eden tonlarda olsun.
  • Akşamları da çalışıyorsanız kablo kalabalığı yaratmayan LED’li dokunmatik taşınabilir masa lambaları doğru tercih olur.
  • Son olarak yeriniz müsaitse masa üstünde ya da etrafında bolca yeşil bitki kullanarak sıcak ve doğayla içi içeymiş havası yaratın. Yeşil pozitif düşünce gücünüzü destekler, motive eder.