dus
dus

Küçük banyolara oval duş tekneleri: Duş teknesi büyüklüğü ne olmalı?

Son güncelleme:

Özellikle küçük banyolar için ideal bir seçenek olan oval duş teknesi mi almak istiyorsunuz? Peki seçiminizin banyonuza uyup uymayacağını nasıl bileceksiniz?

Pizza dilimi ya da çeyrek daire şeklindeki diye tanımlanan oval duş tekneleri yerden tasarruf sağlarken size rahat bir duş deneyimi de sağlayacak bir tasarımdır.

OVAL DUŞ TEKNESİNİN BÜYÜKLÜĞÜ NE OLMALI?

Oval duş teknelerinin standart büyüklükleri 70×70 cm ile 90×90 cm arasında değişiyor. En çok tercih edilenleri ise 80×80 cm olanları. Alırken banyonuzdaki boşluğun yanı sıra zemin alanını da kontrol etmeyi unutmayın. Ayrıca teknenin derinliğinin en az 18.5 cm olduğunu da göz önünde bulundurun. Eğer şekilsiz bir banyonuz veya eğimli bir tavanınız varsa kabin bölümünü bu alana uydurmanız gerekebilir. Özel siparişle yerinize göre yaptırmak durumunda kalabilirsiniz.

DUŞ-TEKNELERİ
DUŞ-TEKNELERİ

BAŞKA KÖŞE DUŞ TEKNESİ SEÇENEKLERİ VAR MI?

Net ve modern bir görünüm için beşgen duş teknelerini tercih edebilirsiniz. 120×90 cm ebatlarındaki oval tekneler de güzel bir seçenek olabilir. Kare ve dikdörtgen duş teknelerini de düşünebilirsiniz.

İÇERİ NASIL GİRERİM?

Sürgülü kapıları tercih edin. Gardırop stili iki yöne açılan bir kapı seçebilirsiniz. Eğer kolay açılsın istiyorsanız ve yeterli bir alana sahipseniz, tek yöne doğru geniş açılan bir kapı da tercih edebilirsiniz.

NEREDE TEST EDEBİLİRİM?

Banyo firmalarının showroomlarında ya da yapı marketlerde seçiminizi yapıp ürünü test etme şansınız var.

Ayrıca: Oval duşlar kompakt olmalarının yanı sıra mekanı daha iyi kullanmanızı da sağlarlar.

Duş teknenizin kabin bölümünde kendi kendi temizleyen camlardan tercih edebilirsiniz. Teknenin ise kaydırmaz özelliği olmasına ve kireç tutmamasına dikkat ederseniz daha rahat bir kullanım sağlarsınız.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

Modern ve şık: Duş panelleri