Küçük banyo dekorasyonunda sık yapılan hatalar

Son güncelleme:

Küçük banyo dekorasyonunda sık yapılan hatalar var. Kim banyosunun daha küçük görünmesini ister? Pek çok kişi banyonun olduğundan daha geniş ya da düzenli görünmesi için çabalar. Gün içinde sıklıkla ziyaret ettiğimiz banyoların, rahatlatıcı hissettirmesini isteriz. Ancak banyo düzeninizi buna göre kurmak isterken doğru bilinen yanlışları yapıyor olmanız muhtemel.

Tasarım ve organizasyon uzmanları, küçük banyo dekorasyonunda sık yapılan hatalar nelerdir? sorusunu yanıtladı.

KÜÇÜK BANYO DEKORASYONU HATALARI

Alanınızı nasıl dekore ederseniz edin, yalnızca kullandığınız, ihtiyaç duyduğunuz ve sevdiğiniz öğelere sahip olmanız önemlidir, böylece banyonuzda zaman geçirmeyi daha çok seveceksiniz.

İlginizi çekebilir: 15 güzel küçük banyo tasarımı örneği

1- HER ŞEYİN BEYAZ OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNMEK

Küçük alanlarda açık renkler kullanılması gerektiği sıklıkla söylenir ve bilinir. Ancak beyazı evin her yerinde kullanmak doğru değildir. Banyoda koyu renkleri ve cesur desenleri kullanmaktan korkmayın. Bu banyonuzda büyük bir etki yaratabilir. Örneğin tavan rengi ile uyum sağlayan bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Küçük banyolar için en iyi 18 boya rengi

2- HER ŞEYİ AÇIKTA, GÖRÜLEBİLİR HALDE YERLEŞTİRMEK

Dağınıklık, dar alanların düşmanıdır. Ne kadar fazla eşyanız varsa, alan o kadar bunaltıcı ve sıkışık görünür. Banyo dekorasyonunda sık yapılan hatalardan biri de kapalı dolaplar yerine açık raflar seçerek küçük eşyaları bu alanlara dizmektir. Tırnak makasından diş macununa kadar bu küçük ürünler banyonuzu olduğundan daha dar gösterir. Bunun yerine açıkta görünen eşya sayısını en aza indirin. Kapalı kutular ya da dolaplar kullanabilirsiniz. Şu üç kurala bağlı kalın; diş fırçası, sabun ve belki küçük bir çiçek vazosu gibi dekoratif bir eşya küçük banyoda mükemmel duracaktır.

Yine de kolay ulaşabileceğiniz yerde durmasını istediğiniz daha fazla eşyanız varsa, bunları bir sepet içerisinde bir araya toplayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Küçük banyolara 6 güzel fikir!

3- İŞLEVSEL OLMAYAN ÜRÜNLERLE DEKORE ETMEK

Fotoğraf: LAURA CATTANO

Küçük bir banyoyu dekore ederken, işlevsel olmayan dekoratif öğeler için boşa zaman harcamayın. Dekoratif öğelerin yalnızca dekoratif ürün olması gerekmiyor. Güzel havlular gibi işlevsel öğeler de dekoratif olarak kullanılabilir.

4- YALNIZCA BANYOYA ÖZGÜ ÜRÜNLER KULLANMAK

Banyonuzun yalnızca steril, sıkıcı eşyalarla dolu küçük bir alan değil, bir oda gibi görünmesini sağlamak için evinizin geri kalanına bakın. Dekoratif ürünlerden birkaçını banyoya taşıyabilirsiniz.

Bir tablo banyoda çok şık durabilir. Neme dayanıklı ürünler kullanırsanız, banyonuz çok şık görünecektir.

5- DÜŞÜNMEMEK

Banyonuzda yeterli depolama alanı olmadığında iş yaratıcılığınıza kalır. Örneğin aynanın arkasına gizli bir dolap yerleştirebilirsiniz. Ekstra depolama alanları için banyonuzu gözden geçirin.

6- KÜÇÜK BANYOYA KÜÇÜK EŞYALAR YERLEŞTİRMEK

Küçük bir banyoda mutlaka küçük eşyalar kullanmak zorunda değilsiniz. Birden fazla küçük parça yerine tek bir parça çok güzel görünür. Örneğin küçük birden fazla tablo yerine tek bir tablo ya da küçük aynalar yerine tek büyük bir ayna kullanmalısınız.

7- AYDINLATMA VE RENK SEÇİMİ

Son olarak, banyonun küçük de olsa kendinize biraz zaman ayırmanız ve kişisel bakımınızla ilgilenmeniz için zaman geçirdiğiniz bir alan olduğunu unutmayın. Aynaya bakıp kendinizi rahat hissetmek istiyorsanız, renk ve aydınlatmanın da doğru olması gerekir. Yumuşak pembe tonlar tamamlayıcıdır. Ayrıca, iyi bir aydınlatma şart. Loş bir yatak odası güzeldir ancak loş bir banyo değil.

Küçük banyo dekorasyonu yenilemelerine bayılacaksınız!

Küçük banyolara oval duş tekneleri: Duş teknesi büyüklüğü ne olmalı?