Küçük balkonlar için dekorasyon ve stil önerileri

Küçük balkon ya da terasınızda güneşin konumuna göre ne yapmalı, ne yapmamalı, bitkilere nasıl bakmalı?

Şehir evlerinin küçük balkonları ya da küçük bir taraça bile doğru bitkiler ve birkaç kilit parçayla düzenlendiğinde, tıpkı buradakiler gibi keyifli bir alana dönüşebilir. Siz güneşli, güzel havanın keyfini çıkarırken stiliniz konuşsun, çiçekleriniz coşsun.

drawhome.com

Etnik detaylar, yaratıcı fikirlerin dengeli olarak kullanıldığı küçük balkon oldukça güneş alan bir konumda. Böyle bir balkonunuz varsa açık renkler ve ince dokumalar kullanın. Dinlenme köşesini, güneşin eğimini hesaplayarak daha uzun süre gölgede kalan noktaya yerleştirin.

Stil önerisi: Bu tarz bir balkonda dekoratif olduğu kadar işlevsel ürünler kullanarak bitkilerinizi yoğun güneşte bile sağlıkla büyütebilirsiniz.

adelaparvu.com

Tamamen gölgelik bir balkonda oturma birimini ve saksıları olabildiğince ışıklı alanda konumlandırın. Sedir tarz ı L oturma grupları balkon uzunluğunu kamufle eder. Açık renk ahşap dokular ve küçük spotlarla az gelen gün ışığını destekleyebilirsiniz.

Stil önerisi: Doğal dokuların ve açık renklerin hakim olduğu naturalist bir balkonu kahve tonları, sarı ve toprak renkleri ile şıklaştırın. L kanepe düzeninde böyle bir ürün tabure ya da sehpa gibi de kullanılabilir.

adelaparvu.com

Belli saatlerde güneş alan teras yazın bol güneşli balkona göre daha uzun zaman geçirebileceğiniz bir mekan. Bu yüzden konforlu oturma seçenekleri tercih edin, hatta yer minderleri, puflar ve konsolla bir oda havasında düzenleyin.

Stil önerisi: Etnik doku ve desenle süslediğiniz balkonu yine parlak renklerde tepsi de olabilen ferforje bir sehpayla tamamlayarak dekoratif bir işlevsellik kazandırabilirsiniz.

tuacasa.com.br

Bol gölgelikli bir teras sıcak yaz günlerinde mevsimin tadını çıkarmak için ideal. Mekanı hem oturma hem de yemek alanı gibi değerlendirerek günün her saati yayılıp dinleneceğiniz bir alana dönüştürün.

Stil önerisi: Sedirli oturma birimini bolca renkli yastıklarla süsleyerek konforu artırın.

elmueble.com

Günün her saati güneş alan mekanlarda renkli tekstiller solar, ahşaplar çatlama yapabilir. Oturma takımları ve servis aksesuarları  gibi ana mobilyalarda bambu, rattan, tik gibi güneşe dayanıklı malzemeler tercih edin.

Stil önerisi: Küçük ve dar alanlarda tekerlekli, portatif ürünler oldukça kullanışlı. Örneğin bu tarz tekerlekli bir servis arabasını çiçeklik gibi de kullanabilirsiniz.

Ikea.

Küçük balkonlar için 10 mükemmel dekorasyon fikri

Küçük balkonlar için şık seçimler