bahce-dekorasyon-yenileme

Küçük bahçesini birkaç adımda keyifli bir alan haline getirdi

Son güncelleme:

Eğer bir apartmanda yaşıyorsanız, açık alana sahip bir daire bulmaktan daha değerli bir şey yoktur. Bu alan, yıldızların altında yemek yemek ya da film izlemek, arkadaşlarla zaman geçirmek gibi imkanlar sağlayarak günlük hayattan bir kaçış noktası haline gelir.

Ancak bazen, Vida Cornelious’un dairesinin bahçesi gibi, kullanılabilir hale getirmek için biraz uğraşmanız gerekebilir. Bu örnek size açık alanınız için ilham verebilir.

BAHÇE KULLANILAMAZ HALDEYDİ

Vida, “Kiraladığım bu eve taşınırken en çok heyecanlandığım şeylerden biri açık alan oldu, ancak önceki kiracılar burayı oldukça kullanılamaz hale getirmişti” diyor. “Yeşil alanın tamamı eski plastik kaplar, cam kırıkları ve çimento parçaları ile doluydu.” 

Koronavirüs pandemisinin başlaması, Vida’nın bu alanı güzelleştirmesi için gerekli zamanı verdi; “Karantina nedeniyle evimden çalışmaya başlamıştım ve evimdeki tüm alanların kullanılabilir olmasına ihtiyacım vardı. Yazın gelmesi ile birlikte güvenli ve sakin bir alan oluşturma fırsatını kaçırmak istemedim.”

BİR AYDA TAMAMLANDI

Bahçenin temizliği için kolları sıyıran Vida, ilk olarak yabani otları ve çöpleri temizleyerek başladı. Ardından bahçenin bir kısmına toprak ekleyerek çim ekti. Çitler ise siyaha boyandı.

Bu adımların ardından dekorasyon başladı. Alanın bohem bir stilde olmasını istiyordu. Mobilyalarını da bu stile uygun şekilde seçti.

Baştan sona tüm proje bir ay sürdü. New York gibi bir şehirde böyle bir alana sahip olmak mükemmel. Vida “NYC’de olduğunuzu hatırlamak neredeyse imkansız, çünkü gerçekten sakin ve sessiz. Ayrıca eğlenmek için harika bir alan.”

Atıl durumdaki küçük bahçenin muhteşem dönüşümü!